Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

Memoriál Karla Traxlera 2016.

Vytvořeno 09.06.2016 09:50:16 | Poslední změna 09.06.2016 10:00:15
První červnový víkend patří pravidelně Memoriálu Karla Traxlera v družebním městě Veselí nad Lužnicí. Již pátým rokem jsme uspořádali výpravu do tohoto malebného města, za podpory grantu města Veselí nad Moravou, tentokrát nejpočetnější. K tradičním účastníkům přibyli dva „nováčci“ Laďa Janás a Ondrej Maťko. Část party si u té příležitosti udělala páteční výlet do Prahy, ostatní vyrazili v sobotu již v pět ráno, aby se na turnaj dostavili včas. Počasí nám přálo, avízovaný déšť nepřišel a cesta se tedy nekomplikovala.
Po tradiční prezentaci přivítal úvodním slovem všechny hráče starosta města Veselí nad Lužnicí a zároveň aktivní hráč místního oddílu RNDr. Ladislav Sýkora. Popřál všem hodně úspěchů, a po losování prvního kola usadil hráče k tradiční, a obávané, první partii s Traxlerovou variantou ve hře dvou jezdců v obraně.
Většina hráčů hraje tuto variantu raději poklidně bílýma, než že aktivně provádět nejasný útok černýma. Osud hráčů tedy závisí na losování barev před prvním kolem. Na první kolo se v pátek připravovali společně Jan Skalka a Ondra Horňák aniž tušili, že si to na jihu Čech rozdají v prvním kole naostro.  Partie bude součástí dalšího článku.
K průběhu turnaje asi toto: Do místního Kulturního domu si našlo cestu 44 hráčů. Startovní pole ukrývalo dva mistry FIDE, mistra ČR do 16 let a několik hráčů síly KM. Kandidátů na vítězství bylo tedy dost, společně s Lubošem jsme věřili oporám z našeho Á-čka. Ti ale jaksi nemohli najít ten správný rytmus v partiích 2 x 25 minut. Kuba podlehl Honzovi Skalkovi v druhém kole a Petr remizoval v druhém i třetím kole. Po třech odehraných kolech se naši hráči seřadili následovně: Já,  3 body, 2 body Kuba, Petr, Honza Píštěk, Honza Skalka, Luboš, 1,5 Laďa, 1 Michal a Ondra, 0 Ondrej.  Mé tři body byly vydolovány z prohraných pozic druhého a třetího kola. Silným hráčům jaksi docházel v koncovkách dech, a nedokázali své rozhodující výhody využít.
Po hodinové přestávce na oběd, navštívili jsme opět místní hřbitov, pokračoval turnaj ve svižném tempu. Favorité opět ztráceli, a jediný FM Štěpán Papáček kráčel neochvějně za vítězstvím v turnaji. Zajímavé šachy hrál celkově třetí v pořadí František Korostenski. Společně s Kubou jsme narazili na sicilku 1.e4 c5 2.a3 Jc6 3.b4. Já jsem sice určité šance měl, ale vítězný tah v následující pozici     1…..Va8 ?? jsem přehodnotil až z vyděšeného pohledu Petra Vičara. Zajímavé je, že soupeř přiznal, že se chtěl vzdát.
Myslím, že jsme si opět zahráli pěkný turnaj. Domácí pořadatelé připravili spoustu hodnotných cen, zdarma zajistili drobné občerstvení a vytvořili příjemnou atmosféru turnaje, pro kterou se budou účastníci rádi vracet. Poděkování patří taky našim řidičům, kteří zvládli bezproblémově náročnou cestu, našemu městu za finanční podporu a všem za reprezentaci našeho oddílu a města. Tož tak.
Článek z Veselí nad Lužnicí: http://veselskysach.iplace.cz/hlavni-menu/aktualne/9-rocnik-traxlerova-memorialu-je
Fotogalerie: http://ladasykora.rajce.idnes.cz/Sachy_Traxleruv_memorial_040616
 
Výsledky: http://chess-results.com/tnr225529.aspx?lan=5&art=1&wi=821
                                                                                                                                                             Zdeněk Uřičář
 
Prohlášení o Cookies