Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

Memoriál Karla Bartoše 19. ročník.

Vytvořeno 26.05.2013 18:52:00 | Poslední změna 26.05.2013 20:00:57
V sobotu 25.5.2013 se odehrál v Dolním Němčí již tradiční turnaj v rapidu, kde si každým rokem přijdou změřit své síly šachisti nejenom z České republiky, ale i ze Slovenska. Letos zde startovalo úctyhodných devadesátjedna hráčů, z toho tři mezinárodní mistři a pět fide mistrů.
Pan Antonín Světinský, jeden z hlavní ch pořadatelů si přál překonat hranici sto hráčů a dal si závazek, že na příští jubilejní 20.ročník stovku hráčů překoná.  Z Veselí jsme vyrazili jen tři Křížek František, Luboš Vičar a já, ostatní kluci z našeho klubu, kteří s námi chtěli do Dolního Němčí vyrazit, omarodili. A někteří myslím i zaspali. To ovšem nevadilo, protože jsme přibrali, se mnou v Blatničce dlouholetého kamaráda Romana Burdu, který v prvním ročníku memoriálu zvítězil.

Co já si pamatuju, tak si myslím, že letos byl turnaj nejsilnější ze všech ročníků. Já sám jsem startoval z osmnáctého místa a v turnaji startovalo 23 hráčů překračující ELO 2100 bodů, což už značí, že turnaj se stává čím dál tím více populární.

Po těžkých bojích se do čela vyhoupl brněnský hráč IM Vyskočil Neklan, ale v posledním kole remizoval s FM Holemářem Davidem, což umožnilo se vyhoupnout na první příčku Tomášovi Cagašíkovi, protože Tomáš nezaváhal a v posledním kole porazil IM Jana Sosnu. Oba dva získali 7,5 bodu, ale rozhodlo těsné pomocné hodnocení. Třetí příčku obsadil IM Zpěvák Pavel, kterého dneska podporovala manželka Kateřina (4,5 bodu) a dcera Jana (5 bodů). 

Mě se podařilo získat 5,5 bodu. Svojí nepozorností jsem prošel okolo svého štěstí. Po třetím kole jsem měl 3 body, kdy se mi podařilo porazit FM Františka Vránu. Ve čtvrtém kole jsem po „hurá" zahájení dal zadarmo figurku zkušenému hráči Janu Uhmannovi. V pátém kole si mi nepodařilo žádným způsobem přelstít IM Neklana Vyskočila. V šestém kole jsem v časovce otočil pozic a" bolo to". Velká rošáda byla na světě. Nakonec jsem získal 5,5 bodu a skončil jsem na 23. místě. František Křížek získal 5 bodů a obsadil 34. místo a Luboš Vičar získal 4,5 bodu a obsadil 47. místo.

Takže, jeden z pěkných turnajů je za námi. Poděkování patří pořadatelům a věřme, že se jim podaří příště překonat hranici sto hráčů.

Výsledkovou listinu naleznete zde.

Fotogalerie na rajčeti je zde.

Fotogalerie, kterou nafotil Peter Mega.

                                                                                                 Symerský Petr

 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one