Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb

ŠK Veselí nad Moravou

Memoriál Františka Křížka a Milana Grabce.

Vytvořeno 18.10.2017 14:33:42 | Poslední změna 18.10.2017 15:03:20
V neděli 1.10.2017 se konal tradiční, již 16.ročník, Memoriálu Františka Křížka a Milana Grabce. Do Lidového domu ve Vnorovech si našlo cestu 54 hráčů všech výkonností , od začátečníků až po mezinárodní  mistry. Trochu jen mrzí  malá účast hráčů okresu Hodonín, kteří  by se mohli poprat o okresní titul v rapid-šachu.
Již první kolo přineslo několik překvapení. Petr Symerský  podcenil syna velmistra Vlastimila Babulu, taktéž Vlastimila a hned v prvním kole prohrál. Přesto se Petr nakonec rozehrál a umístnil se nejlépe z našich hráčů a obsadil sedmé místo. Ukořistil taky okresní titul  v rapid-šachu.
 Dlouho bojoval o čelní příčky Jan Skalka.  Odremizoval  IM Bureše i FM Mudráka, prohra v posledním kole však znamenala pád až na dvanácté místo.
Šestnáctý skončil Petr Vičar. A do horní poloviny tabulky se ještě vešli Jan Hudeček, František Křížek a Vladimír Janás. Potěšitelná byla účast Jana Hudečka, který hrál po dlouhé pauze. Dobrá byla taky účast našich mládežníků.
Loňské prvenství obhájil  IM Vojtěch Zwardoň systémem start cíl. O jeho vítězství nebylo brzy pochyb. O další místa však probíhal urputný boj.  Po devátém kole se na medailové pozice dostali IM Jaroslav Bureš a FM Josef Mudrák.
V turnaji byli oceněni  tito hráči: Nejmladším byl náš Jakub Fiala, nejstarším František Šaňák z Boršic, nejlepší hráč do patnácti let byl Kryštof Mikuláš Trávníček a nejlepším hráčem do 1800 Elo Dominik Pfeffer, taky z Boršic. Všichni jsou na následující fotografii zleva.
Šachový oddíl z Veselí nad Moravou děkuje všem sponzorům turnaje: http://sach.717.cz/menu/memorial-fk-a-mg/sponzori bez jejich pomoci by jsme turnaj uspořádat nemohli. Díky patří taky Pavlu Růčkovi za vzorně odřízený turnaj a členům oddílu, kteří pomohli při organizaci turnaje.