Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb

ŠK Veselí nad Moravou

Memoriál Františka Křížka a Milana Grabce po patnácté.

Vytvořeno 12.09.2016 11:35:01 | Poslední změna 12.09.2016 13:39:57
V neděli 11.9.2016 se odehrál  ve Vnorovech patnáctý ročník Memoriálu Františka Křížka a Milana Grabce. Je to již patnáct let od úmrtí obou členů našeho oddílu. Zvláště je nutno vzpomenout na  letošních nedožitých 100 let pana Františka Křížka, který byl léta duší našeho oddílu, výborným organizátorem různých šachových akcí a vynikajícím šachistou. K uctění památky si přišlo zahrát celkem 64 šachistů z širokého okolí.
Pěkné nedělní počasí nám pravděpodobně odlákalo spoustu hráčů, kteří se v minulosti pravidelně zúčastňovali, i tak se sešla kvalitní konkurence. Vítěze jsme mohli tušit z pětice Zwardoň, Burdalev, Roubalík, Zpěvák a Mudrák. Překvapit však mohli i jiní hráči. Již v prvním kole však klopýtli favorizovaní Mudrák a Vykydal. I v dalších kolech se  tu a tam podařilo slabším hráčům obrat favority o nějaký ten bodík. Za vítězstvím v turnaji však kráčel neochvějně hráč Beskydské šachové školy Frýdek Místek, mezinárodní mistr Vojtěch Zwardoň. Na stupních vítězů jej doplnili  2.Kiril Burdalev z Lokomotivy Brno a 3.Jakub Roubalík z ŠK Zlín.
Za bednou zůstali  čtvrtý Peter Ábel z Piešťan, pátý  loňský vítěz Pavel Zpěvák reprezentující  Litovel. Šestý skončil Jan Skalka, který se od šestého kola rozjel a připisoval si bod za bodem. Sedmý skončil Symerský Petr, který ztratil  šanci v boji o medaile, když v posledním kole prohrál s FM Burdalevem. Osmé místo ukořistil Petr Trávníček a deváté Uřičář Zdeněk. Desáté místo obsadil Pribila Gerhard, který právě v posledním kole remizoval se Zdeňkem Uřičářem.
Před vyhlášením vítězů byli ještě oceněni: nejlepší hráč s ELEM do 1800 Jaroslav Kudláček, nejlepší hráč s ELEM do 2000 Jan Skalka, nejlepší žák Andrea Slabá, Nejlepší žena Zdeňka Blumelová, nejmladší hráč Orgoň Patrik a nejstarší hráč František Vykydal.
Pravidelnou součástí Memoriálu je přebor okresu Hodonín v rapid šachu. Je s podivem, že 14-ti domácím hráčům se postavili jen 3 hráči Kyjova, po jednom hráči z Hodonína, Prušánek a Strážnice. Přeborníkem se pro tento rok stal překvapivě Jan Skalka, který ukončil dvouleté kralování Petra Trávníčka. Honza si svým vystoupením ve Starém Městě a Vnorovech důsledně řekl o zařazení do našeho A-družstva.
Turnaj proběhl v pohodové atmosféře, ke které přispěli všichni zúčastnění hráči. Poděkování patří taky Pavlovi Růčkovi u počítače a u píšťalky. Nad tím vším bděl s přehledem ředitel turnaje Lubomír Vičar.