Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

Memoriál Františka Křížka a Milana Grabce – 20.ročník.

Vytvořeno 27.09.2021 12:03:20 | Poslední změna 27.09.2021 12:13:05
Šachový oddíl ve Veselí nad Moravou pořádal první zářijovou neděli již dvacátý ročník Memoriálu Františka Křížka a Milana Grabce. Turnaj, hraný současně jako okresní přebor v rapid šachu, vyhrál ing.Petr Trávníček z oddílu ŠK Hodonín  se ziskem 8,5 bodu z 9 možných. Druhé místo obsadil Jan Fiala z oddílu Šk Veselí nad Lužnicí se ziskem 6,5 bodu. Třetí místo vybojoval ing.Vojtěch Šafařík z Jiskry Strážnice se ziskem 5,5 bodu.
Nejlepším hráčem domácího oddílu se stal Jan Píštěk, který obsadil 4.místo se ziskem 5,5 bodu. Součástí turnaje byl přebor dorostu. Vítězem se stal David Toman z oddílu ŠK Hodonín. Domácí hráče potěšila účast hráčů družebního ŠK Veselí nad Lužnicí, kteří neváhali překonat velkou vzdálenost mezi našimi městy. Šachový oddíl děkuje všem sponzorům, hlavně grantu města Veselí nad Moravou. Úvodní článek by měl být zveřejněn ve Veselských listech. Jedná se o optimistický článek, realita je však trochu horší. Zarážející je neúčast naší mládeže. Máme 3 až 4 schopné dorostence, kteří se mohli porvat o titul okresního přeborníka, nedostavil se ani jeden. Mohlo se dostavit taky více hráčů okresu, škoda. O týden později jsme hráli v Medlovicích podobný turnaj pořádaný Jaroslavem Vrtalem, a tam se pídil Josef Ludvíček, že co to máme za nové posily. Myslel tím Jana Fialu a Láďu Sýkoru. Nevšimnul si, že za Veselím ve výsledkové listině není M ale L. To byli vzácní hosté a kamarádi z Veselí nad Lužnicí. Věřím, že si taky dobře zahráli a tím utužili ještě více naši družbu.
Zvláštní poděkování patří Josefu Navrátilovi za nebývalé občerstvení v kuchyni místní orlovny. Nutno upřesnit pořadí okresního přeboru. 1.Petr Trávníček, 2.Vojtěch Šafařík, 3.Jan Píštěk.
                                                                                                                                                             Uřičář Zdeněk
 
 
Prohlášení o Cookies