Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

Memoriál Františka Křížka a Milana Grabce letos v utajení.

Vytvořeno 21.09.2020 14:08:14 | Poslední změna 21.09.2020 14:16:10
Devatenáctý ročník našeho tradičního rapid- turnaje se konal v neobvyklé době. Na organizační tým našeho oddílu doléhaly od počátku, všem dobře známé, problémy. Pořádat turnaj nebo ne, bude situace aspoň trochu příznivá? Předem se například musí podat žádost o grant, a to s dostatečným předstihem. Na tradiční velký turnaj to však nevypadalo. Proto se na schůzi užšího kruhu Veselských šachistů rozhodlo turnaj udělat jen jako okresní přebor dospělých a dorostu. Důvod byl jednoduchý. Možnost snadného odvolání.
K odvolání turnaje se opravdu schylovalo. Těsně před byly zakázány akce nad 100 lidí a počty nakažených stoupaly hlavně v našem okrese. Po domluvě s předsedou okresního šachového svazu Petrem Trávníčkem byly vydány propozice na poslední chvíli, proto se dala očekávat malá účast. V den turnaje se na Orelce prezentovalo 23 hráčů, což je spíše mírné překvapení , než zklamání. Přijeli hráči z Kyjova, Vacenovic, po jednom z Prušánek, Hodonína, Ježova a ze Strážnice. Jedničkou turnaje byl Jan Hudeček.
Samotný turnaj probíhal v pohodě a rozhodčí Radek Hrabal nemusel řešit žádný problém. Výborně odstartoval Jan Hudeček a Jaroslav Vrtal. Oba měli po třech kolech plný bodový zisk. S půl bodovým odstupem jim dýchal na záda Roman Matula. Po šestém kole Vedl již jen Jan Hudeček s 5,5 bodem, následovaný Romanem Matulou 4,5 bodu a čtyřbodovými Petrem Trávníčkem, Martinem Kladňákem a Františkem Křížkem. Po závěrečném kole bylo medailové umístnění následující. 1.Jan Hudeček  7 bodu, 2. Petr Trávníček  6,5 bodu,  3. Roman Matula 6 bodů. Okresním přeborníkem v dorostu se stal Robin Vaněk z Kyjova před našim Robertem Křivákem.
Celkové výsledky: http://chess-results.com/tnr534214.aspx?lan=5&art=1
Přes všechny problémy se turnaj vydařil a pěkně jsme si zahráli. Nutné je poděkovat našim sponzorům za vydatné finanční a věcné ceny, přesněji městu Veselí nad Moravou a jejich grantu, neméně i tradičnímu sponzorovi Petrovi Pavlicovi za pěkné věcné ceny. ŠACHOVÝ ODDÍL DĚKUJE.
Věřme, že příští jubilejní 20.ročník proběhne již v tradičním rozsahu. Tímto se ŠK Veselí nad Moravou omlouvá taky všem pravidelným účastníkům tohoto turnaje, že si nemohli zahrát.
                                                                                                                                                             Zdeněk Uřičář
          
 
 
Prohlášení o Cookies