Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

Memoriál Františka Křížka a Milana Grabce – 18.ročník.

Vytvořeno 11.09.2019 14:54:50 | Poslední změna 11.09.2019 15:04:16
Osmnáctý ročník Memoriálu Františka Křížka a Milana Grabce je minulostí. Na Lidový Dům ve Vnorovech si našlo cestu 68 šachistů z blízkého i širokého okolí. Ve startovní listině se taky objevilo pět hráčů ze Slovenska. Co do kvality to byli tři mezinárodní mistři a čtyři mistři FIDE, které doplňovala řada prvotřídních hráčů. A bylo o co bojovat. Souběžně s hlavním turnajem probíhal boj o hodonínského okresního přeborníka v rapid-šachu.
Mimo tyto dvě hlavní soutěže byla vypsána soutěž o nejlepší ženu, hráče do 1800 a 1500 Ela a nejlepšího okresního dorostence. Vítězem celého turnaje se stal mezinárodní mistr Vojtěch Zwardoň z Beskydské šachové školy, druhé místo obsadil  FIDE mistr Tomáš Cagašík ze Slávie Kroměříž a třetí místo vybojoval reprezentant domácího oddílu ŠK Veselí nad Moravou Jan Hudeček. Nejlepší ženou se stala WFM Jana Zpěváková, reprezentující ŠK Staré Město.
Okresní přebor se stal kořistí Jana Hudečka a jako nelepší okresní dorostenec byl oceněn Tomáš Skalka z ŠK Veselí nad Moravou, který zároveň bral i cenu za nejlepšího hráče do ELA 1500. Do 1800 ELO zvítězil Kryštof Mikuláš Trávníček ze Šachového oddílu Kunovice. Oceněni byli i nejstarší účastník František Šaňák ( ŠK Boršice ) a nejmladší hráč Radek Šudřich ( Slávia Kroměříž). Speciální cenu si odnesl Milan Pouch z družebního ŠK Veselí nad Lužnicí.
Průběh turnaje byl poklidný, při partiích se objevilo minimum problémů, na které ale včas dohlížel hlavní rozhodčí Radek Hrabal, losování počítačem zase zajišťoval Pavel Růčka. Pořadatelé taky děkují kamarádům z  Veselí nad Lužnicí za účast na turnaji. Znamená to pro ně brzké ranní stávání, únavnou cestu a pozdní příjezd domů. Věříme ale, že si dobře zahráli. 
Výsledky: http://chess-results.com/tnr469042.aspx?lan=5&art=4
                                                                                                                                                             Zdeněk Uřičář
 
Prohlášení o Cookies