Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

Memoriál FK a MG s odstupem času.

Vytvořeno 22.09.2014 12:48:02 | Poslední změna 22.09.2014 13:19:19
Náš  turnaj ve Vnorovech je minulostí. 13.ročníku se zúčastnilo 77 hráčů, vlastně jen 76, protože Luboš Vičar ochotně přepustil svoje místo pozdně příchozímu hráči. Vyřazení Luboše a zařazení Jiřího Marka odnesl pan Vykydal, který tak přišel o jeho pomocné hodnocení. Kdyby Luboš hrál a získal například 4 body, byl by pan Vykydal o 5 míst výše. Pan Vykydal měl v neděli před turnajem vůbec velkou smůlu. Půl hodiny před začátkem turnaje mi volal, že vlak z Hodonína mu ujel a bylo velké štěstí, že se „právě“ v tu dobu nacházela výprava z Veselí nad Lužnicí před Hodonínem, a měla „navíc“ v autě jedno místo volné. Trochu složitostí byl fakt, že se aktéři této akce neznali.  Pan Ladislav  Sýkora z Veselí nad Lužnicí  zaslouží velké poděkování za ochotu hledat neznámého v neznámém městě.
Turnaj začal s mírným časovým zpožděním, což se podařilo dohnat. O návaznost jednotlivých kol se zasloužil Luboš včasným roznosem lístků a nastavením hodin. Velkou zásluhu na hladký průběh turnaje měl operátor u počítače a pomocný rozhodčí Pavel Růčka, za což si zaslouží taky velké  poděkování. Klapalo to tak, že si hráči nestihli posedět v bufetu.
Nyní  krátce k výkonům našich hráčů. Nejlépe si počínal Petr Vičar, který se vyhoupl na celkové 15.místo. Rozjezd mu sice nevyšel, prohrál například s Honzou Skalkou, pak však začal vyhrávat výsledkem bylo pěkné umístnění.
Pěkné 20.místo vybojoval solidní hrou František Křížek. Na 35.místo se vyhoupl Radek Hrabal. V druhém kole rozdrtil překvapivě Kirilla Burdaleva a vyřadil jej prakticky z bojů o čelo tabulky. Na 42 a 43 se umístnila dvojice Josef Navrátil a Jan Skalka. Uhráli společně 50% bodů. Což je v silném turnaji úspěch. Z a očekáváním zůstal na 46.místě Petr Symerský, kterému se nepovedla poslední tři kola. Na 61.místo se vyhoupl Radek Horňák. Radek si tímto, společně s Petrem Vičarem a Janem Skalkou vybojoval účast na oddílovém přeboru, který se bude hrát 26.10.2014. Umístnění dalších hráčů: 65. nejstarší hráč turnaje pan Václav Kusák, 67. Michal Skalka, který v prvním kole potrápil Janu Maříkovou.
 V pozici jako černý měl zahrát 1…..Vc5 a remiza byla neodvratná. Místo toho zvolil špatné pokračování 1…..Kd6 2.Ke4 Kc5?? 3.Vxb5 a bylo vymalováno.
Janu Maříkovou i Martinu Fuskovou můžeme nyní sledovat na MS v Jihoafrické republice. http://www.2014wycc.co.za/home.html  Na 69.71.a72.místě najdeme Františka Vašíčka, Jana Tomčalu a Ondru Horňáka. Na turnaj se přišli podívat i diváci. Pavel Solařík se synem, Josef Galuška, Vojtěch Šafařík a Petr Holubík.
Tak to bylo několik střípků a postřehů z turnaje.                                                                                                                                                          
Zdeněk Uřičář
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one