Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

Kyjovský koník s naší účastí.

Vytvořeno 10.05.2017 14:13:46 | Poslední změna 10.05.2017 14:22:05
8.5.2017 uspořádal kyjovský šachový oddíl již 5.ročník turnaje s názvem Kyjovský koník. Většina dětí měla o svátku volno, a tak byl zájem o tuto akci veliký. Do Kulturního domu v Kyjově se dostavilo 72 dětí z blízkého i širokého okolí. Domácí pořadatelé připravili pěkný turnaj, a dají se vytknout pouze stísněné prostory.
Po zahájení turnaje se hráči pustili do soubojů. Hrál se jeden velký turnaj s tím, že pořadatelé budou vyhlašovat jednotlivé kategorie. Hrálo se do 8, 10, 12, 14 let a zvláště byly vyhlášeny holky. A bylo o co hrát. Pořadatelé připravili velký cenový fond. Na každého hráče se měla ujít cena, a tak se nemusel nikdo obávat, že odejde s prázdnou.
Náš oddíl reprezentovalo šest hráčů, Jakub Fiala sice ještě není zaregistrován, ale již s ním počítáme. Právě Jakub byl jediný medailista ve své kategorii. Ziskem tří bodů obsadil třetí místo mezi hráči do osmi let. Ve věku 5 roků je to velmi pěkné a nadějné umístnění.  I další naši hráči nezaostávali za silnou konkurencí z Brna, Kyjova, Vyškova a Vacenovic. O medaile bojovala Lidka Tutková a Tomáš Skalka, oba nakonec obsadili nepopulární čtvrté místa. Štěpánovi Tutkovi se sice nedařilo jako ve Vlčnově, ale sehrál několik pěkných partií. Smolařem naší výpravy byl Martin Runkas. Společně s Karlem Kučerou nakonec ale taky uhráli nějaké body, a odnesli si pěknou cenu. Pro všechny to byla další důležitá zkušenost na cestě za šachovým uměním.
Ještě jednou musím na dálku poděkovat pořadatelům za velmi pěkný turnaj. Dětem se líbil a jistě si příští rok, prý už do velkého sálu, do Kyjova přijdou zahrát. Děkuji taky panu Runkasovi za odvoz a ostatním rodičům za doprovod. Hráčům pak za reprezentaci oddílu a města.
Závěrečný program našeho šachového klubu.
Tréninky: 12, 19, 26. května – 20.května  turnaj v Ratíškovicích – 2.června závěrečný fotbálek na Orelce 16:00.
 
Odkazy na výsledky:
http://sachykyjov.sweb.cz/
http://sachykyjov.sweb.cz/konik2017/index.html
                                                                                                                                                             Zdeněk Uřičář
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one