Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

Krajský přebor družstev mladších žáků.

Vytvořeno 13.04.2016 09:53:51 | Poslední změna 13.04.2016 10:10:08
V sobotu 9.4.2016 se konal krajský přebor šestičlenných družstev mladších žáků v Zastávce u Rosic. Náš tým byl sestaven tři měsíce před turnajem, a záleželo na tom, aby se všichni zúčastnili. Náhradníka jsme totiž neměli. Týden před turnajem však oznámila Hanka Polášková, že nepojede. To byla zpráva, která znamenala, že nepojedeme taky. Přesto všechno přivedl Štěpán Tutka ( za pomoci tatínka ) kamaráda Karla Kučeru ze školy, a toho jsme stihli zaregistrovat, i přesvědčit, aby s námi na turnaj vyrazil. Tak jsme mohli, za škaredého sobotního počasí, vyrazit směr Brno a Zastávka.
Do Dělnického domu v Zastávce jsme se dostavili s potřebným předstihem, a po tradičním před turnajovým zmatkem jsme usedli k prvnímu kolu proti Jezdcům Jundrov. K mému velkému překvapení probíhal zápas jednoznačně v náš prospěch. Jedinou remízu zaznamenal Robert, ale to na můj pokyn. Druhé kolo jsme vyfasovali favorita soutěže Duras Brno. Zápas probíhal taky jednoznačně, tentokrát v náš neprospěch. Jediným hrdinou se stal Dominik, který zvítězil v typické partii mladých hráčů. V následujícím diagramu je pozice, kde Dominik jako bílý čeká na soupeřův tah. Toho zláká „rozhodující“  vazba 1…..Ve8 ??, po které následuje mat 2.Jf7 1-0. Podobných partií se sehrálo tu sobotu kvantum. Z pozice je zřejmé, že černý zanedbal vývin, pravděpodobně dlouho řádil s dámou, až ji vyměnil za dvě věže, nedbal hrozeb bílého a je jasné, že oba hráči neudělali rošádu. 
Ve třetím kole jsme porazili další tým z Brna – ZŠ Vedlejší B jednoznačně 6 – 0, a v dalším kole pracně remízovali s Kuřimí C 3 - 3. Tu se předvedli naši borci na prvních dvou prknech a dokázali stav srovnat. Přesto všechno jsme v pátém kole nastupovali  s optimismem k okresnímu derby s Kvasakem Vacenovice. V tomto zápase již bylo vidět vyčerpání všech hráčů. Jirka Neduchal a Martin Londin byli svědky zápasu kde to vypadalo prvně na 5 – 1 pro nás, pak 1 – 5 pro Vacky, potom 4 – 2 pro nás a následně 2 – 4 pro soupeře, aby se to nakonec ustálilo na konečných  3 – 3. Prostě drama. 
Podobné drama nabídlo i šesté kolo s Lokomotivou B. I tento zápas měl skončit remízou. Robert Křivák , pravděpodobně ve vyhrané pozici , nabídl remízu, protože slyšel, že vedeme 3 – 2. To se ale bavili hráči soupeře. Prohráli jsme tedy těsně, a pro Roberta, i další hráče, to bylo velké poučení jak, se chovat v bojích družstev. Poslední kolo jsme převálcovali ŠK Kunštát 5 – 1.
Všechny hráče musím za sobotní reprezentaci našeho oddílu a města pochválit. Tomáš Skalka potvrdil vůdčí osobnost našeho družstva a hrál kvalitní šachy. Robert Křivák se Tomášovi vyrovnal a byl taky oporou družstva. Lidka Tutková překonávala drobné zdravotní problémy, které ji jistě nedovolily hrát naplno. I tak si uhrála své na silné třetí šachovnici. Štěpán Tutka bojoval a byl platným hráčem družstva. Nejvíc bodů uhrál Dominik Valášek. Dominikovi se neuvěřitelně dařilo a podobně jako Štěpán si dal říct a hrál pozorně. A konečně Karel Kučera nebyl v žádném případě do počtu. Ač to byl jeho první turnaj, hrál rozvážně a příjemně překvapil svou hrou i výsledkem. Děkuji všem za předvedenou hru, panu Skalkovi za odvoz, panu Tutkovi za doprovod a městu za finanční podporu z grantového systému.

Fotogalerie z turnaje:http://sachyveseli.rajce.idnes.cz/Krajsky_prebor_druzstev_mladsich_zaku_9.4.2016%2C_Zastavka_u_Rosic./
 
Výsledky: http://chess-results.com/tnr216146.aspx?lan=5
                                                                                                                                                                            Zdeněk Uřičář
 
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one