Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

KP1. 1.kolo. Úvod soutěže pro Veselí zase hektický, ale nakonec vydařený. Orel Ořechov – ŠK Veselí „A“ 3,5 – 4,5.

Vytvořeno 21.10.2013 16:29:33 | Poslední změna 24.10.2013 17:15:55

Tak, uběhlo nám půl roku a sezóna je zase tu, akorát, jste si určitě všimli, že se Veselí „A"po třech letech vrátilo z druhé ligy a zaujmulo své místo v KP1.  Uvidíme, jak se družstvu bude dařit a zda zase bude pomýšlet na postup, čili bojovat o udržení v KP1. Jak víme tato jihomoravská KP1 bývává jednou z nejsilnějších.  Hrajeme bez Jakuba Uřičáře, který hájí barvy St.Města a bez Jožky Galušky, který se rozhodl na šachy se jen dívat z pozice diváka. Snad se mu vrátí zdraví a chuť do hry a opět posílí naše barvy. A ještě musím říct, že Veselí má dvě nové tváře,a to Petra Trávníčka a Jardu Vrtala, kteří posílili naše přední prkna. Co nám přinesla první šachová neděle? Pojďme se na ni podívat.

Je ráno a vyrážíme k prvnímu kolu KP jedničky do Ořechova.  Po omluvě Adama Šimoníka je jasné, že sestava bude: Symerský, Vrtal, Vičar, Trávníček, Navrátil, Klenner, Bílek Křížek. S Petrem Vičarem jsem byl domluven na potvrzení hostování do pražského TJ Pankrác  na sobotu večer v jedné místní hospůdce. Při pivku jsme probírali možné varianty soupeřovi sestavy, a já byl celkem rád, že pro mě začne sezóna až za čtrnáct dnů.  Kapitánem stanovený odjezd byl v neděli v 8:00,a jaké bylo moje překvapení, když v neděli ráno 8:15 mě volá Petr Symerský, že nemůžou  obudit Peťu Vičara a že musím jít hrát já. No nic, sedám do auta a pozoruji Petra Symerského jak volá druhé partii v autě, že se jim většině změní barvy figur, že Petr Trávníček má chvíli posečkat na domluveném místě až po hovor s provinilcem: „ Tož kde si? „ Vzhůru, povídá Petr Petrovi, ale to už jsme za Hodonínem. Jenom podotýkám, že se to určitě Petrovi vyplatilo. Přijel z Prahy a zase odjel, na zápas se nedostal a jen v sobotu skončil na poli, tuším, že sbíral s rodinou kukuřici. Takže Petře po kolikáté jsi už zaspal? Kapitán rozhodnul, že příště hrajeme doma, spacák sebou, spíš na Orelce. Ach jo. Srandy už bylo dost, hektické ráno je za námi a jedeme.

                I tak jsme byli na místě spíš, jak většina hráčů domácího týmu. Pohled na zapsanou sestavu domácích nás ujistil o velmistrově absenci a zápas mohl začít. Mým soupeřem byl Arnošt Zeman, kterému záhy v zahájení odevzdávám pěšce s velmi malou kompenzací. To se definitivně budím i já a partii již nedokážu zachránit. Zápas se však vyvíjí celkem dobře. Lepší pozici mají Jaroslav Vrtal a Petr Bílek, na ostatních deskách je to vyrovnané. Jako první končí výborně vedenou partii Petr Trávníček. Připravoval se na bílé barvy, ale přesto zahrál pěkně černými. Svého soupeře Jendu Uhmanna přehrál ve střední hře, kde Jenda Uhman přehlédnul oběť věže na c4. První bod je doma.

 Na prvním prkně remizuje Petr Symerský, pozice je vyrovnaná a Petr může sekundovat. Záhy remizuje Jožka Navrátil v koncovce. Soupeř má sice lepšího jezdce proti střelci, ale času se mu nedostává a s půlkou je spokojen. V půlce zápasu  vedeme 1 - 2,  ale horší se pozice Jaroslavovi  Vrtalovi. Tady musím podotknout, že partie se odvíjela nahoru, dolů, a když už jsem si myslel, že Jara Vrtal pozic vyhraje, tak udělal tah s dvěma  „??". Prostě jsem to nedokázal odhadnout, remis, výhra, prohra, remis, prohra.  Petr Bílek s figurou více nemůže najít správnou cestu k výhře a pomaloučku mi to začíná připomínat smolný zápas v Prušánkách, kdy Petr otočil zápas v náš neprospěch a naše mise v 2.lize skončila. 

Richard Klenner i František Křížek hrají složité pozice ve kterých není vidět cesta k výhře. Spolu se mnou prohrává i Jaroslav Vrtal, remízuje František Křížek a vývoj zápasu se otáčí naruby. Prohráváme 3,5 - 2,5. Hrají se poslední dvě partie. Vidím to všelijak, jenom ne už vyhraně jako před hodinou. Petr Bílek nakonec vítězí, je to 3,5-3,5. Najednou se mi Richardova pozic začíná líbit, po správně zahraném 44.tahu..Vd8, Richard začíná dýchat a soupeř má problémy. Richard  se nakonec stává hrdinou dne, když vítězí v šílené pozici. Čas a kombinační propočty Richarda ukázaly cestu k vítězství. 

 

Uf, paráda, tři body jsou doma. Domů se pojede dobře. Nálada družstva je dobrá, vše je odpuštěno.

Orel Ořechov

 

ŠK Veselí nad Moravou

Číp Dalibor (Z)

2088F

½

-

½

2134F

Symerský Petr (Z)

Mlénský Dalibor (Z,H)

2121F

1

-

0

2090F

Vrtal Jaroslav (Z,H)

Uhmann Jan (Z,H)

2126F

0

-

1

2117F

Trávníček Petr (Z,H)

Moulis Mojmír (Z)

2079F

½

-

½

2064F

Navrátil Josef (Z)

Páral Stanislav (Z)

2068F

0

-

1

2032F

Klenner Richard (Z)

Kubíček Pavel (Z)

1991F

0

-

1

1994F

Bílek Petr (Z)

Kubát Pavel

1931F

½

-

½

1959F

Křížek František

Zeman Arnošt

1993F

1

-

0

1982F

Uřičář Zdeněk

:

 

Výsledky kola

Domácí

1.kolo

Hosté

Orel Ořechov

-

ŠK Veselí nad Moravou

ŠK Duras BVK Brno C

6

-

2

Sokol Rudice

SPgŠ + G Znojmo

-

ŠK Bystrc Oilers

TJ Spartak Adamov

5

-

3

MKS Vyškov

TJ Znojmo

-

ŠK Tetčice

Vinohrady Brno

-

ŠK Lokomotiva Brno C

 

                     Tabulka

Poř.

Družstvo

V

R

P

Body

Skóre

Partie

1.

ŠK Duras BVK Brno C

1

0

0

3

6.0

4

2.

TJ Spartak Adamov

1

0

0

3

5.0

3

3.

ŠK Lokomotiva Brno C

1

0

0

3

4.5

3

4.

ŠK Veselí nad Moravou

1

0

0

3

4.5

3

5.

ŠK Bystrc Oilers

1

0

0

3

4.5

3

6.

ŠK Tetčice

1

0

0

3

4.5

3

7.

TJ Znojmo

0

0

1

0

3.5

2

8.

SPgŠ + G Znojmo

0

0

1

0

3.5

2

9.

Orel Ořechov

0

0

1

0

3.5

2

10.

Vinohrady Brno

0

0

1

0

3.5

2

11.

MKS Vyškov

0

0

1

0

3.0

1

12.

Sokol Rudice

0

0

1

0

2.0

0

Připomínám, že hrajeme až 10.11.2013 a hostíme doma družstvo Vinohrady Brno.

Jak bojovala další družstva v KP1 si přečtete na webu Jmšs.

 

                                                                                           Zdeněk Uřičář, Symerský Petr

 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one