Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

KP-1, 10.kolo A…..brzdíme. SPgŠ+G Znojmo – Veselí A 4,5 – 3,5.

Vytvořeno 02.04.2014 16:01:23 | Poslední změna 04.04.2014 15:13:23
Konečně jsem se dostal k napsání článku. Celkem jsem měl „prekérku“, protože jsem dodělával zbytek daňových přiznání,  které jsem včera odpoledne podal na finančním úřadě. Určitě se hodí dnešní nadpis „A…..brzdíme“, protože jsme zase s „SPgŠ“ narazili hlavou do zdi, myslím, že už potřetí. Píšu jen pár řádků, občas vstupuji do textu Petra Vičara, který šachové dění  okomentoval svým svérázným způsobem. Taky měl ve Znojmě před zápasem trochu času, kochal se krásami Znojma a udělal nějaké fotografie. Tak pojďme na to.
  V neděli 30.3.2014 zajíždělo naše první družstvo k důležitému zápasu do Znojma. Důležitému proto, že případná výhra mohla ještě znamenat šanci bojovat o postup. Do Znojma jsme cestovali po měsíci podruhé  (Znojmo, vidím tě dvojmo  - asi dnes platilo) a na cestu vyrazila nejsilnější sestava.  Nějakým vlivem, jarním či přírodním, či posunutím času o hodinu dříve, naše družstvo tahalo za kratší konec.  Jak to dopadlo je zřejmé z následující tabulky.
SPgŠ + G Znojmo   ŠK Veselí nad Moravou
Dočekal Jan (Z) 2282F 0 - 1 2134F Symerský Petr (Z)
Riška Lubomír (Z) 2195F 1 - 0 2090F Vrtal Jaroslav (Z,H)
Michalčák Lubomír (Z,H) 2073F 0 - 1 2091F Vičar Petr (Z)
Fojtík Tomáš (Z,H) 2052F 1 - 0 2117F Trávníček Petr (Z,H)
Havel Vojtěch (Z) 1881F 1 - 0 2064F Navrátil Josef (Z)
Hemala Luboš (Z) 1782F 1 - 0 2032F Klenner Richard (Z)
Smrčková Světlana (Z) 1600F ½ - ½ 1994F Bílek Petr (Z)
Marek Jakub 1454N 0 - 1 1959F Křížek František
  :

 
   
 
 
 
Petrův svérázný, netradiční komentář.
"

    Jelikož jsem se včera na zabijačce značně společensky unavil a díky tomu šel spát již o půl desáté, 
tak mé první otevření očí přichází již v 5 ráno letního času, och, jak nezvyklé. 
 
Mrknu, kolik je, otočím se a užívám si ještě 2 hodinky spánku. „Crrrr“, zvoní můj kamarád budík, a je to tady, kartáček a voda mi na tváři pomůže vykouzlit úsměv, 
hm, jen na ty vlasy nic nezabírá. Radši do sebe jdu rychle hodit snídani od babičky a peláším svižným krokem na nádraží. 
    Parádní načasování, ještě jedna nečekaná zastávka na „Penny marketu“ pro zapomenutý mobil Petra Symerského  a vzhůru do Hodonína, kde nabíráme Petra Trávníčka.
A jsme kompletní, s panem Navrátilem za volantem a autem plným Petrů můžeme vyrazit vstříc k prosluněným vinicím Jižní Moravy. 
K hrací místnosti přijíždíme s rezervou, a tak máme ještě čas nakouknout do Kapucínské zahrady a podívat se na Vlkovu věž.

 
    Po drobných strastech dorazilo i naše druhé auto, které to vzalo „zkratkou“ přes Brno, kde nabíralo našeho „rychlíka“ Petra Bílka a můžeme začít samotný zápas. Dneska mi to soupeř tahá nějak rychle, 
 „mno“ konečně jsem ho donutil, aby se zamyslel. Takže hurá pro kafe a na obchůzku, ne po městě, ale po šachových partiích. V tuhle chvíli se mi zápas zdá docela v pohodě,  co si tak zhruba vzpomínám…....
 
    Pan Křížek má na stole zavřenou pozici, ve které otevřel jen „h“ sloupec před soupeřovou rošádou. Peťa Bílek opět pěkně rozehrál, 
 soupeřce zničil pěšcovou strukturu, figurky mu hrajou, „mno“ prostě krása. Ríša trošku opomíjí dokončení vývinu, ach ten černopolný střelec. 
 Pan Navrátil si vzal pěšce, ať soupeř ukáže, co umí. Peťa Trávníček obětoval figurku za dva piky a aktivitu, „mno“ uvidíme, co tam bude. Pozice pana Vrtala se mě docela líbí, stoji aktivně. Od šachovnice Peti Symerského mě již vyrušil svým tahem můj souper, který proti mé křídelní hře drží silné centrum.
Tady si dovolím pár poznámek já (Symerský Petr). Chodím od partie k partii a opravdu ničemu nerozumím. Samá časovka z naší strany. Buď jsme soupeře podcenili, nebo ela neodpovídají. Rozhodně mládí dokáže překvapit. Kluci ze Znojma se bijou jak „draci“ včetně jedné pěkné „dračice“.  Spoléhal jsem na zadek a předek jsem si říkal nějak udržíme. Já jsem se cítil dobře a pozic mi připadla vyrovnaná, no že porazím mistra „Dočmena“ mne ani ve snu nenapadlo, protože má letos skvělou formu. Přidávám foto a diagram, které trochu přiblíží moji partii.
 
Petr Vičar je zpět a komentuje. 
A už se nám to láme, najednou má vše „neaký“ rychlý spád. Ríša doplatil na svého nevyvinutého střelce a slabou první řadu. Miniaturka a první nula je doma.
 Pan Navrátil přehlédl taktický obrat a ztratil materiál. Další nula je doma. Peťa Trávníček za obětovanou figuru nezískal dostatečnou kompenzaci. A před matem vzdává. Peťa Bílek nakonec díky časovce jen remis. Poprvé jsem ho viděl v takové časovce 5min proti hodině. To už známe, krásná soupeřka rozhodí myšlenky a Petr přemýšlí, a přemýšlí a najednou hodina je v tahu.  A nepomůže ani elové převýšení skoro o 400 bodů.
Jarda Vrtal posléze ve vyrovnané pozici dělá chybu a podléhá tlaku na „g“ sloupci. Nevěřícně jdu zkontrolovat zápis o utkání a je to skutečně tak, je to 4,5.

Jen pan Křížek vydobyl vítězství na osmém prkně. Petrova výhra na první desce a má nepřesvědčivá koncovka už jen kosmeticky upravují výsledek na 4,5-3,5 pro domácí.
 
 PS: Kdyby jsme občas neprohráli, nebudem si vážit výher! 
 
 Šachu zdar. Peťa 

 
"

 

Výsledky kola

Domácí 10.kolo Hosté
ŠK Duras BVK Brno C 4 - 4 ŠK Lokomotiva Brno C
SPgŠ + G Znojmo - ŠK Veselí nad Moravou
TJ Spartak Adamov 4 - 4 Sokol Rudice
TJ Znojmo - ŠK Bystrc Oilers
ŠK Tetčice - MKS Vyškov
Orel Ořechov - Vinohrady Brno
 
 
Z následující tabulky je zřejmé, že o postupu prvních dvou družstev je rozhodnuto. Zbývá jen vyřešit sestup a o záchranu budou bojovat poslední 4 týmy.

Tabulka

Poř. Družstvo V R P Body Skóre Partie
1. ŠK Lokomotiva Brno C 9 1 0 28 52.5 36
2. Vinohrady Brno 7 1 2 22 45.0 33
3. Orel Ořechov 5 2 3 17 44.5 27
4. ŠK Veselí nad Moravou 5 2 3 17 43.5 31
5. TJ Spartak Adamov 5 1 4 16 40.0 27
6. ŠK Duras BVK Brno C 4 1 5 13 41.0 23
7. ŠK Tetčice 3 3 4 12 38.5 25
8. MKS Vyškov 3 3 4 12 37.0 22
9. ŠK Bystrc Oilers 3 1 6 10 36.0 19
10. SPgŠ + G Znojmo 2 2 6 8 34.5 25
11. TJ Znojmo 2 1 7 7 34.0 16
12. Sokol Rudice 1 4 5 7 33.5 19
 
 
 
      Tak vidíte, že i soupeř na poslední příčce v tabulce umí nepříjemně zaťat drápky a zabojovat. Nám nezbývá, než jim popřát bojovnost a elán do příštího kola. Protože záchrana tohoto týmu je zcela reálná. Zato nám už o nic nejde, protože postupující dva týmy „Loko C“ a „Vinohrady Brno“ už nemůže nic ohrozit. Za 14 dnů 13.dubna v 10.00 hod budeme doma vítat tým „Duras C“, který je taky uprostřed tabulky. Vítězové jsou daní a o poražených se rozhodne v posledním kole. O záchranu budou bojovat obě Znojma a Rudice. Zda poslední kolo ohrozí ještě „Olejáře“, se uvidí.
 
O tom jak hráli ostatní družstva v KP1 si můžete přečíst na webu Jmšs.
                                                                                                                                             Symerský Petr
 
Prohlášení o Cookies