Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb

ŠK Veselí nad Moravou

Ještě jednou Velká Cena.

Vytvořeno 06.10.2016 17:47:55 | Poslední změna 06.10.2016 18:08:41
Před zahájením sezóny 16-17 jsem na schůzi oznámil, že se z rodinných ,a pracovních, důvodů  letos nemůžu věnovat plnou pozorností našim tradičním turnajům Memoriálu Františka Křížka a Milana Grabce, a mládežnickému turnaji o Velkou Cenu Veselí nad Moravou. Memoriálu se úspěšně věnovala skupina vedená Lubošem Vičarem a o Velkou Cenu se postarala parta našich mládežníků vedená Janem Skalkou. Za pomoci Michala Skalku, Ondry Horňáka, Aničky Novákové Lubomíra Vičara a rodinné výpomoci v bufetu paní Skalkové s dcerou Marcelou, zvládla tato parta turnaj bezvadně.
Naši mládežníci se v turnaji neztratili. V mladší kategorii si vybojoval pěkné čtvrté místo Štěpán Tutka s pěti body a nepatrným odstupem na bronzovou medaili v pomocném hodnocení. Desáté místo obsadil Martin Runkas s tři a půl bodem, čtrnáctý byl Karel Kučera se třemi body. Ve starší kategorii potvrdila Daniela Skalková svůj přehled a obsadila druhé místo v turnaji a první mezi dívkami. Naše vynikající reprezentantka v judu má šachy jako doplňkový sport a dokáže soupeřit s nejlepšími. Třetí místo obsadil rozvážně hrající Michal Bačík a čtvrté, překvapivě, Dominik Valášek. Na deváté místo odsunul výhrou v posledním kole Michal Bačík Tomáše Skalku. Opačně by to byl bronz. Robert Křivák a Ludmila Tutková se usadili na dvanáctém a čtrnáctém místě.
V předešlém článku se zmínil autor, že jsem zajistil ceny do turnaje. Je to trochu jinak. O ceny se postaralo město Veselí nad Moravou svým grantem,obec Blatnička a Okresní šachový svaz Hodonín. Šachový oddíl proto velmi děkuje těmto sponzorům turnaje.
Na turnaj jsem zavítal jenom na chvilku. Při sledování některých partií bylo vidět, že bodový zisk některých našich hráčů mohl být i vyšší. Poučné koncovky sehrála dvojice našich hráčů, bohužel neúspěšně. K remíze Karla Kučery  s Davidem Maršálkem ve čtvrtém kole stačilo například zahrát Vb8. Tah v partii Kc2 ?? byl pro Vg2+ osudný.
Podobně si počínal i Robert Křivák. Ve známé pozici je důležité pro bílého neustále hrozit postavit si dámu. Remíza by byla nevyhnutelná. Robert ovšem několikrát zahrál králem na f8 a dovolil černému se svým králem přiblížit. Pozice to jsou jednoduché, ale velmi poučné.