Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

Hrátky v parku – šachy pro veřejnost.

Vytvořeno 02.06.2012 16:26:33 | Poslední změna 06.06.2012 20:55:19

            V neděli 27.5.2012 se v parku Petra Bezruče konala akce kulturního domu - Hrátky v parku. Ředitel Veselského kulturního centra pan Blažíček mě oslovil dotazem, zda náš oddíl může v tuto neděli připravit nějakou šachovou akci společně s hraním jiných her. Souhlasil jsem a moje volba padla na naše mladé hráče a jakousi imitaci simultánky.

Aby si s hráči našeho oddílu mohl opravdu kdokoli zahrát, nastoupila trojice našich reprezentantů k pěti šachovnicím. Dvacetiletý Petr Bílek ovládal první dvě šachovnice, šestnáctiletý Honza Skalka třetí a čtvrtou a dvanáctiletá Anička Nováková pátou desku. Naše trojice měla na hodinách deset minut na partii a možní soupeři patnáct minut. A bylo k vidění mnoho neaktivních šachistů, kteří si chtěli zahrát, i lidi co se jen dívali. V jednu chvíli dokonce naše atrakce přilákala nejvíce zájemců. Velmi často rodiče posadili svoje dítě za šachovnici, a sami mu radili jak hrát. Nejkurióznější však byla reakce jedné maminky na radostné zvolání svého syna, že si může zahrát šachy. Matka mu na to odpověděla. „Přece ze sebe neuděláme blbce". To bylo k pousmání.

K vidění však byli kupodivu i hráči našeho oddílu, kteří si taky přišli ve slunnou neděli zahrát do stinného parčíku. David Ivánek, Vašek Ochotný, Tomáš Pavlica, Lukáš Urbančík, Jirka Maňák, starší gardu zastoupil Josef Navrátil a z nedalekého Kněždubu přijela dokonce Daniela Skalková i s bráchou Tomášem. Všichni si zahráli na veřejnosti.

Myslím si, že to byla velmi zdařilá akce, se kterou hodně pomohli Jenda Skalka starší            ( dovoz, odvoz materiálu ), Luboš Vičar  ( zajištěním stolů na nádraží ) a taky svou účastí na této zdařilé akci. Poděkování patří taky všem hráčům za zviditelnění našeho oddílu.

Zde je možno zhlédnout TV zpravodaj, kde je o akci zmínka asi od 10.minuty.

http://www.veseli-nad-moravou.cz/veselsky-zpravodaj-22-tyden-2012-23-5-30-5-2012/d-590242/p1=77475

 

                                                                                                          Uřičář Zdeněk     

            

 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one