Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

FIDE OPEN v polovině.

Vytvořeno 15.08.2017 15:36:23 | Poslední změna 15.08.2017 15:45:31
Devět statečných našeho oddílu má polovinu turnaje za sebou. Jak se vedlo v sobotu, v nedělním dvoukole, a v pondělí, se pokusím nastínit v tomto článku. Pauza, která tady nastala po odehrání posledních mistráků, je znát, a každý se s tím vyrovnává po svém. Podívejme se tedy na předvedené výkony v polovině turnaje.
Skalka Jan – 3,5 bodu. Honza se ukazuje jako naše jednička. Hraje pevně a zatím neprohrál. To všechno se silnými soupeři. Myslím, že potvrzuje svůj růst. Jen tak dále.
Křížek František – 3 body. Stabilní, a solidní styl, tentokrát bez tradičních časových tísní. Škoda jen prohry ve druhém kole, kdy se remíza v partii se Zdeňkem Maršálkem se dala udržet.
Janás Vladimír – 3 body. Opět solidní výkon opřený o letité zkušenosti. Prohra v prvním kole na prvním stole s velmistrem Plátem se nemůže počítat.
Uřičář Zdeněk – 3 body. Dá se říct, že se mi daří. Velký vliv na to měla vítězná partie druhého kola s Petrem Kapustou. Cenné jsou i remízy s Jaroslavem Buráněm a Františkem Mrkůsem.
Skalka Michal – 2 body. Michal se zatím rozjíždí pomaleji. Pěkná je remíza s Kristiánem Chrenkem, naopak remíza s Marií Vaňkovou se nečekala.
Hrabal Radek – 2 body. Radkovi se podařilo vybojovat remízu s Petrem Blahou, ovšem nepodařilo se mu dotáhnout partii pátého kola s Miroslavem Kuncem do vítězného konce.
Horňák Ondřej – 1,5 bodu. Po úvodních dvou kolech se silnými soupeři nezvládl ani partii třetího kola. První bod zaznamenal s Denisem Noscákem ve čtvrém kole a remízu připojil v kole pátém.
Nováková Anna – 1 bod.  Zatím jediná výhra s Tomášem Skalkou, prohry s silnými soupeři, pouze Viktorie Všetulová mohla být k poražení.
Skalka Tomáš – 1 bod. Tomáš má premiéru na velkém turnaji. Podařilo se mu pěkně porazit Matěje Babulu a blízko k bodu měl i v pátém kole proti Filipu Walekovi. 
Na tak velkém turnaji se stává mnoho zajímavého. Nejvíce se samozřejmě mluví o elektronických pomůckách. Miroslav Kunc z Napajedel by o tom mohl dlouze vyprávět. V neděli, při raním kole, přišel do sálu, posadil se a zahájil partii. Samozřejmě měl mobil poslušně vypnutý v batohu. Pak si někde odskočil a teď to začalo. Slabé, ale slyšitelné, pípání začalo rušit všechny kolem. Přišli rozhodčí a hledali. Přišel i Kunc a prokázal, že má mobil vypnutý. Zdálo se, že se bude pokračovat, a že se pípání ozývalo z vedlejšího sálu. V tom se to ozvalo znovu, a opravdu Kuncovi. Budík!!! Kontumace.
Před odpoledním kole přečetli rozhodčí všem pravidla na téma elektronických pomůcek. Hráči potom odevzdávali rozhodčím mobily, i já svůj fotoaparát. 
Výsledky turnaje po 5.kole: http://chess-results.com/tnr257882.aspx?lan=5&art=4&wi=821
Turnajový web: http://www.fera.hitech.cz/
                                                                                                                                                             Zdeněk Uřičář
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one