Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

FIDE OPEN Staré Město minulostí.

Vytvořeno 29.08.2019 17:55:55 | Poslední změna 29.08.2019 18:08:49
V neděli 25.8.2019 byl posledním kolem ukončen tradiční turnaj ve Starém Městě.  Náš oddíl zastupovala osmička hráčů, čímž jsme se opět zařadili mezi nejpočetnější výpravy turnaje. Má to i svá úskalí, neboť je velká pravděpodobnost, že se budeme utkávat mezi sebou. Tak se i stalo. V prvním kole to byla partie Uřičář  – Nováková, ve druhém Hrabal – Křížek, v pátém  Janás – Horňák a v šestém Janás – Nováková. Jediný Honza Skalka  se neutkal s oddílovým kolegou, stejně jako i Tomáš Skalka v B-turnaji, protože tam byl sám.
Jak se nám dařilo: Proti nasazení si nejvíce polepšil Radek Hrabal o sedm míst, Ondra Horňák o pět míst, Anička Nováková o tři místa, stejně jako Tomáš ve vedlejším turnaji. Na svém zůstali František Křížek a Zdeněk Uřičář, pohoršil si Laďa Janás o sedm míst a Jan Skalka o osmnáct míst. U Honzy to však bylo zaviněno absencí ( stejně jako u Aničky ) dvou kol. Pravdivější  pohled na výkony hráčů dává výpočet zisku nebo ztráty ELO bodů. V plusu byli Ondra +36, Anička +30, František +10 a Radek +2. Do záporných čísel se dostali Laďa -40, Honza -8 a Zdeňa -4. V turnaji B si své národní elo polepší i Tomáš. Drobné šrámy na duši, spojené s nepřesností hry, se jistě brzy zahojí a příští rok se dostavíme zase a možná i ve větším počtu.
Turnaj měl skvělou atmosféru. Zázemí v podobě bufetu fungovalo skvěle, zde bylo možné se občerstvit za slušné ceny a při tom shlédnout online přenos prvních osmi šachovnic. Pořadatelé, kromě hlavních dvou turnajů, připravili spoustu doprovodných akcí, bleskový turnaj, grilovačku, košt vína i slivovice. Za to vše zaslouží velké uznání a poděkování. Je jen velká škoda, že turnaj nevyužije více šachistů z blízkého okolí. Jistě by byli spokojeni.
Výsledky A - http://chess-results.com/tnr461489.aspx?lan=5&art=4&flag=30
Výsledky B - http://chess-results.com/tnr461490.aspx?lan=5&art=4&flag=30
Partie:  http://www.fera.hitech.cz/
                                                                                                                                                             Zdeněk Uřičář
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one