Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

Fide Open Staré Město 2015 odstartoval.

Vytvořeno 17.08.2015 11:28:17 | Poslední změna 17.08.2015 11:38:12
V pátek 14.8.2015 odstartoval tradiční turnaj ve Starém Městě. Fide Openu se zúčastňují i hráči našeho oddílu, a to v nebývale vysokém počtu sedmi hráčů. Dalo by se říct, sedm statečných, protože například mě to vždy stojí nějaké ty elo body v bojích s omladinou. Celkem je zde přítomno 115 hráčů všech kategorií a výkonností.
Zahájení turnaje proběhlo za účasti vedení domácího šachového oddílu a zároveň organizačního týmu spolu s představiteli města. V úmorném vedru jsme zasedli v pátek v 16:00 k šachovnicím a hned první kolo bylo plné zajímavých momentů. Luboš Vičar hrál, stejně jako loni, v prvním kole proti polské mezinárodní mistryni Joaně Worek, a ani letos neuspěl.
Výborně se v prvním kole držel Michal Skalka. Petr Blaha ze Starého Města musel proti Michalovi vytáhnout mnoho svých zkušeností, aby zachránil aspoň remízu. Partie byla jedna z nejdelších prvního kola.
Ondra ve své první turnajové partii narazil na Josefa Ludvíčka ( Boršice ) a nevedl si špatně. Nakonec však Josefova zkušenost přetlačila  Ondrovo nadšení. 
K turnaji neodmyslitelně patří František Křížek. Letos si přišel taky zahrát a nezalekl se ani hráče s obávaným jménem na zádech.
Jenda Píštěk se na turnaji ukázal naopak po dlouhé době. Ve čtvrtém kole si zahrál s Luďkem Volčíkem z Boršic.
Honza Skalka a já jsme měli v prvních dvou kolech stejné soupeře. Křehkou slovenskou dívenku jsme sice udolali, ale na ostříleného Dalibora Čípa jsme neměli.
Turnaj je možno sledovat: http://www.fera.hitech.cz/
Výsledky: http://chess-results.com/tnr162251.aspx?lan=5
                                                                                                                                                             Zdeněk Uřičář    
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one