Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

2.liga "E“ 4.kolo. Veselí A prohrálo se St. Městem C 3.5-4.5.

Vytvořeno 04.12.2011 15:09:16 | Poslední změna 07.12.2011 10:19:42

      

                                           Veselí A - Staré Město C 3,5-4,5.     

         Je neděle 4. prosince a čeká nás další těžký zápas, začínáme v devět a hostuje u nás Staré Město C. Jenom kdyby nebylo tak škaredě. Je zataženo a prší. Brr ani psa bych ven nevyhnal. Oba dva týmy nastupují bez klíčových hráčů.

             Veselí chybí Jakub Uřičář a Starému Městu zase Jarda Buráň, oba dva silní hráči, hrající na prvních prknech obou týmů. V podstatě si trochu fandím, vždyť minule jsme porazili Staré Město C 4,5 - 3,5. A to vím, že to mohlo být i lepší.  Ale dneska to lepší nebylo, teďka večer už to vím.

             Od začátku jsme tahali za kratší konec. Partie byli vcelku vyrovnané, ale druhá a třetí deska se ze začátku nevyvedla. Jak Jožka, tak Dušan neměli evidentně svůj den a ze zahájení vyšli špatně. Snad nějaká nedobrá konstalace hvězd. No vidím to hned ze začátku na 0:2 pro nás a co dál. Moje pozice je složitá a hraji zase divočinu, to může dopadnout všelijak. Vsázím na zadní prkna. Rychle remizuje Zdeněk Uřičář na osmé desce. Tak už můžu vsadit jen na Petra Bílka, Jožku Navrátila a Petra Vičara. Úderné trio už dokázalo soupeřům pořádně několikrát zatopit. I Richard Klenner nestojí špatně, má rozjeté dámské křídlo, ale spíš remis. No podívat se na dnešní zápas tak nebudete věřit vlastním očím. Co hodinu, tak je to pokaždé jinak. Nevíte vůbec jak zápas dopadne. Dušan Sochna otáčí chybou soupeře pozic na remízu  věčným šachem. Richard Klener svým útočným pěšcem „g" skokem na g4 a pak na g5 ve snaze okabátit zkušeného pana Petra Blahu a zaútočit na královské křídlo, okabátil sám sebe a naopak na otevřeného bílého krále se vrhli všechny soupeřovy figury jako vosa na bombón. Začíná opravdu téct do bot. Já remizuji. Petr Bílek vyhrává. Je tu ještě nějaká jiskřička naděje, stav je 3,5:2,5 pro Staré Město C. Dnešní zápas jsou pozice jako na houpačce. Petr Vičar bojuje do poslední chvíle, ale z pozice se dá vyždímat jen remis. Stav je 4:3 pro Staré Město. Bod už mají jistý. Poslední partii hraje Jožka Navrátil s Rosťou Puklem. Nádherná pozic pro oba. Bílý utíká „h" pěšcem do dámy a černý „b" pěšcem. Bílý má věž a dvojici střelců, černý má věž, střelce a jezdce. Pozice je živá a ukrývá z pohledu obou hráčů ještě hodně jedu.Po vyčerpání všech možností remis. Veselí po dlouhém boji prohrává dneska asi zaslouženě 3.5-4.5. 

Přeji všem příjemné svátky vánoční, pohodu a štěstí, i když  mnozí se určitě uvidíte na vánočních turnajích a v novém roce nashledanou.

2.liga začíná pátým kolem  8.ledna 2012, zajíždíme do blízkých Boršic u Buchlovic.

                                                                                                    Symerský Petr 

TJ ŠK Veselí nad Moravou

 

ŠK Staré Město C

Symerský Petr

2143F

½

-

½

2158F

Kapusta Petr (V)

Galuška Josef

2124F

0

-

1

2109F

Horsák Jan

Sochna Dušan

2139F

½

-

½

1984F

Fusek Lukáš

Vičar Petr

2039F

½

-

½

2115F

Omelka Roman

Klenner Richard

2030F

0

-

1

2056F

Blaha Petr

Navrátil Josef

2058F

½

-

½

1971F

Pukl Rostislav

Bílek Petr

1946N

1

-

0

2043F

Krča Milan

Uřičář Zdeněk

2005F

½

-

½

1894F

Šmíd Jan sr.

 

:

 

 

Komentář kapitána:   

A takhle to viděl kapitán  Petr Vičar :-)

1. šachovnice: Symerský - Kapusta (komentář Symerský)

Na první šachovnici vznikla Královská indická se střelci na g2 a g7. Vznikla zde ostrá, složitá hra, která i přes mou snahu získat výhodu a partii vyhrát skončila remízou. Až domácí analýza ukázala, že jsem si přešel kolem svého štěstí a v 23. tahu jsem měl zahrát jemný, tichý tah Sf3, který určitě vedl k lepší hře.

2. šachovnice: Horsák - Galuška

Jendovi Horsákovi se bílými kameny podařilo získat střed a prostorovou převahu na královském křídle. Panu Galuškovi vznikli dvoupěšci na „b" a „g" sloupci a slabí pěšec na e6. Díky tomu se náš hráč dostal pod silný tlak, který se následně proměnil ve Staroměstský bod.

3. šachovnice: Sochna - Fusek

Na třetí šachovnici pan Sochna zahájil ve stylu Italské hry. V rozhodujícím okamžiku partie, kdy se jeho soupeř rozhodl obětovat jezdce na e4, však nepřišel důležitý mezišach dámou na g4, a tak mladý Staroměstký borec vyšel ze zápletek s nějakýma těma pěšcema více. Pan Sochna, ale nic nevzdával, bránil a bránil, až se mu nakonec povedlo studiově uzavřít soupeřova krále a pozici zachránit věčným šachem.

4. šachovnice: Omelka - Vičar

Já jsem si zahrál Francouzkou, po pravdě jsem toho moc nevykoumal. V pozici jsem se zalekl obětí na královském křídle a vyměnil jsem moje všechny aktivní figury jako úplný začátečník a to ještě tak špatně, že jsem soupeřovi srovnal dvojpěšče. Díky tomu jsem toho už moc neměl, jen toho francouzského bělopolného střelce J. S pomocí soupeře jsem nakonec aspoň udržel tu půlku ve věžovce.

5. šachovnice: Klenner - Blaha

Jak jsem tak nakukoval k Ríšovi, tak jsem jen viděl, jak postupně tlačí a získává prostorovou převahu na dámském křídle, bohužel pro něj se panu Blahovi křídlo podařilo zablokovat a Ríšova dvojice střelců se tak nerozehrála. Zápas se ale nevyvíjel úplně v náš prospěch, tak náš borec neváhal a pustil se do útoku na královském křídle a to i za cenu obětí několika pěšců a „obnažení" svého krále, to však pan Blaha přestál a následně nekompromisně ztrestal.

6. šachovnice: Pukl - Navrátil

Tentokráte pan Navrátil zvolil Budapešťský gambit, který zahrál opravdu nebojácně, když hned ve 4. tahu pouze s jednou figurkou ve hře bez váhání útočil na soupeřova střelce tahem g5. Po těchto úvodních tazích, by asi nikdo netipoval, že partie skončí remis. Ale nakonec se stalo, Rosťa Pukl v závěru přinutil našeho borce opakovat tahy a remis se mu podařilo udržet.

7. šachovnice: Bílek - Krča

I přes úvodní přehození tahů Peťa zahrál Vídeňskou. Získal centrum a tlak na královském křídle, ve kterém se měnilo a měnilo, až hráčům zbyly věže plus jedna lehká figurka. Peťův kůň proti soupeřovu střelci se ve spojení s aktivnější veží, silným centrem a soupeřovým slabým d5 pěšcem ukázal jako ideální cesta k výhře, která aspoň na chvíli oživila naše šance na srovnání zápasu.

8. šachovnice: Šmíd - Uřičář

Na 8. šachovnici pan Šmíd vybral jako bílý relativně klidné zahájení bez slabin. Po několika zápletkách a výměnách v centru byla na černobílém bitevním poli rovná pozice, na které se hráči také zanedlouho se smírem domluvili.

 

Děkuji všem hráčům za jejich bojovnost, zvláště Petrovi Bílkovi a Jožkovi Navrátilovi. Nepodařilo se nám sice získat kýžené body nebo bod, ale hlavu vzhůru. Máme zhruba měsíc pauzu a všichni si můžeme odpočinout a nabrat sil. Přeji všem hráčům pěkné svátky vánoční a ahoj v novém roce 2012.

Jenom připomenu, že zajíždíme 8.ledna 2012 do Boršic u Buchlovic.  

 

 Tabulka po čtvrtém kole:

Poř.

Družstvo

V

R

P

Body

Skóre

Partie

1.

ŠK Staré Město B

4

0

0

12

23.0

16

2.

ŠK Lokomotiva Brno B

3

0

1

9

20.0

14

3.

Slavia Kroměříž B

2

2

0

8

19.0

16

4.

ŠK HPM TEC Hustopeče

2

1

1

7

19.0

12

5.

TJ ŠK Veselí nad Moravou

2

0

2

6

18.0

10

6.

T.J. Sokol Šumperk

2

0

2

6

15.0

9

7.

ŠK Staré Město C

2

0

2

6

15.0

7

8.

SK Boršice

1

2

1

5

16.0

11

9.

TJ Podlužan Prušánky

1

0

3

3

14.0

6

10.

ŠK Zlín C

1

0

3

3

12.5

6

11.

Spartak Adamov

1

0

3

3

12.0

7

12.

TJ Sokol Hošťálková

0

1

3

1

8.5

5Zápasy čtvrtého kola:

Domací

4.kolo

Hosté

ŠK HPM TEC Hustopeče

4

-

4

Slavia Kroměříž B

TJ Podlužan Prušánky

-

ŠK Zlín C

ŠK Staré Město B

6

-

2

T.J. Sokol Šumperk

TJ Sokol Hošťálková

4

-

4

SK Boršice

TJ ŠK Veselí nad Moravou

-

ŠK Staré Město C

ŠK Lokomotiva Brno B

6

-

2

Spartak Adamov

                                                                 
                                                                         Autor:  Symerský Petr                                                                          Spoluautoři: Vičař Petr, Uřičář Zdeněk 
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one