Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

2.liga "E“ 1.kolo, TJ ŠK Veselí nad Moravou připravilo Hustopeče o tři body.

Vytvořeno 10.10.2011 15:14:44 | Poslední změna 18.10.2011 15:39:26


 TJ ŠK Veselí nad Moravou - ŠK HPM TEC Hustopeče 4,5 - 3,5

             V prvním kole 2. ligy E zavítal do Veselí nad Moravou oddíl z Hustopečí. Hosté, kteří si v poslední době tradičně odváželi z Orelky body, přijeli v poněkud slabší sestavě. Kolize naší druhé ligy s druhou ligou na Slovensku znamenala, že za hosty nastoupil jen jeden možný cizinec. Velmistr Ján Plachetka je momentálně se slovenskou reprezentací na MITROPĚ ve Francii a Baňas Kamil s Federičem Pavolem nastoupili za družstvo ŠK Modra B ve slovenské druhé lize. I tak však měli hosté na prvních šesti šachovnicích ELO vyšší a snad překvapivá neúčast hostujícího kapitána Luboše Kuchyňku vnesla do jejich řad pověstnou pohodu, která často končí pro družstvo tragicky.

Našemu družstvu se podařil, trochu se štěstím husarský kousek. Ustálo již zmíněnou převahu na prvních pěti deskách smírem. Krátce o prvních pěti šachovnicích.

1.šachovnice Uřičář - Kuchyňka, oba dva silní, perspektivní hráči, zvláště Lukáš, který již několikrát reprezentoval Českou republiku. Trochu jsem měl o Jakuba strach, protože jeho partie jsou vždy takové, že vám visí celá šachovnice a nikdy nevíte jak to dopadne, naštěstí remis opakováním tahů.

2.šachovnice Federič - Symerský. Musím říct, že jsem si na soupeře chystal úplně něco jiného a nakonec jsem skončil zase u svého útrpného dámského gambitu, kde se bílému hraje pozice podstatně lépe. Tak jsem trpěl skoro až do třetí hodiny odpolední, ale remis.                         

3.šachovnice Galuška - Markovič, sehraná partie skončila již ve 22. tahu, soupeři nenašli v pozici žádných výhod a shodli se na remize.

4.šachovnice Sochna - Věchet, velká bojovnost obou hráčů, odmítnutí nabídnuté remízy, stejně přivedla hráče do pozice nestejných střelců a partie skončila smírem.      

5.šachovnice Vičar - Uhmann. Petr stál trošičku stísněněji a nelíbily se mě dvoupěšci na „c" a „e" sloupci. Partie skončila po 30.tazích smírem.

Na šesté desce neustál tlak bílých figur Richard Klenner. Dle mého názoru vyšel ze zahájení dobře, ale po několika nepřesnostech svou pozic zhoršil a podlehl Daliboru Mlénskému. Avšak poslední dvě desky zasadily rozhodující úder.    

Jmenovitě Josef Navrátil na 7.šachovnici, který již krátce po zahájení využil slabin soupeřové pěšcové struktury a získal po taktických zápletkách pěšce a později také figuru. Na 8. šachovnici předvedl krásnou partii Petr Bílek, když hned ve 4. tahu známým obratem odstranil soupeřova středového pěšce. Takto se mu podařilo smazat počáteční výhodu bílých figur a převzít iniciativu v partii, kterou zakončil, ve vážných partiích ne tak často vídaným, matem. Díky těmto dvěma vítězstvím jsme otočili zápas na svou stranu a překvapivě se stali vítězi nad týmem, který je pasovaný na jednoho z kandidátů na postup. Gratulujeme!!

            Nicméně musím připomenout, že v příštím druhém kole nás čeká velmi silný soupeř  ŠK Lokomotiva B, která v prvním kole pustila týmu TJ Sokol Hošťálková jen půl bodíku.  

 

 

TJ ŠK Veselí nad Moravou

 

ŠK HPM TEC Hustopeče

Uřičář Jakub (H)

2212F

½

-

½

2314F

Kuchynka Lukáš (H)

Symerský Petr

2143F

½

-

½

2270F

Federič Jozef (C)

Galuška Josef

2124F

½

-

½

2158F

Markovič Ivan

Sochna Dušan

2139F

½

-

½

2180F

Věchet Stanislav

Vičar Petr

2039F

½

-

½

2152F

Uhmann Jan

Klenner Richard

2030F

0

-

1

2111F

Mlénský Dalibor

Navrátil Josef

2058F

1

-

0

1994F

Urban Vlastimil

Bílek Petr

1946N

1

-

0

1920F

Šedý Ctirad

 

:

 

  

Odkaz na článek jihomoravského webu:

http://jmss.chess.cz/view_artefact.php?type=jmss_document&id=2539

 

Výsledky kola

Domací

1.kolo

Hosté

TJ ŠK Veselí nad Moravou

-

ŠK HPM TEC Hustopeče

ŠK Lokomotiva Brno B

-

½

TJ Sokol Hošťálková

Spartak Adamov

1

-

7

ŠK Staré Město B

ŠK Staré Město C

-

TJ Podlužan Prušánky

SK Boršice

4

-

4

Slavia Kroměříž B

T.J. Sokol Šumperk

-

ŠK Zlín C

 

 Perličky zápasu:

 

  1. 1. Nešlo zapnout topení, prý topná sezóna ještě nezačala. Všichni hráči seděli v bundách a    někdo i v čepici. Já jsem mrznul jen v tričku, protože jsem si bundu nevzal.
  2. 2. Na druhé šachovnici byly nastaveny hodiny na minutu a třicet sekund, což bychom skončili velmi rychle a já bych se nemusel trápit skoro až do tří hodin odpoledne.
  3. 3. Richard Klenner se snažil přesvědčit svého soupeře, že mínus na hodinách se může jevit jako plus, čili se nepočítá.

 

 

                                                        Autor:  Symerský Petr                                       

                                                        Spoluautoři: Uřičář Zdeněk, Vičar Petr

 
Prohlášení o Cookies