Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb

ŠK Veselí nad Moravou

17.ročník Memoriálu Františka Křížka a Milana Grabce.

Vytvořeno 11.09.2018 10:35:48 | Poslední změna 11.09.2018 10:59:05
V neděli 9.9.2018 se konal 17.ročník Memoriálu Františka Křížka a Milana Grabce. Tyto dvě velké osobnosti šachového dění ve Veselí nad Moravou odešli  v jednom roce na věčnost, a zanechaly za sebou spoustu práce na šachovém poli, ať už organizačním nebo trenérském. Rovněž hráčské kvality těchto osobností byly na vysoké úrovni, a spousta šachistů, hlavně dříve narozených, stále vzpomíná na jejich umění. Proto všichni uctíváme jejich památku každým rokem turnajem, který ŠK Veselí nad Moravou pořádá pravidelně ve Vnorovech  v místním Lidovém Domě.
Účastníky letošního turnaje překvapilo bílé ladění sálu, neboť turnaj proběhl záhy po velké svatbě, a stopy sobotního veselí byly patrné na každém kroku. Kdo se však chtěl radovat z dobrého výsledku, musel projít úspěšně devíti koly turnaje. Konkurence se letos sešla velmi silná, a průměr ELA první desítky bylo úctyhodných 2364 ELO . Do skupiny hlavních favoritů patřili velmistři Vojtěch Plát, Štěpán Žilka, vítěz posledních dvou ročníků mezinárodní mistr Vojtěch Zwardoň, nebo čtyřnásobný vítěz turnaje, taky mezinárodní mistr Jan Sosna. Vítězství v turnaji zaznamenali v minulosti i mezinárodní mistr Pavel Zpěvák a Petr Kičmer. Ve startovním poli však byli i další kvalitní hráči, kteří mohli překvapit.
První tři kola nepřinesla žádné výrazné překvapení, favoriti většinou bodovali a spolu se usadili na vedoucích místech. Pak však přišlo na souboje vedoucích hráčů, a v čele se po pátém kole  usadili Vojtěch Plát s Vojtěchem Zwardoněm. Oba 4,5 bodu, následovaní čtyřbodovými  Štěpánem Žilkou, Tomášem Danadou  a Jakubem Roubalíkem. Dva posledně jmenovaní však v závěru odpadli, a na čelných pozicích je nahradili Pavel Zpěvák s Josefem Michenkou. Rovněž obhájce posledních dvou ročníků Vojtěch Zwardoň poslední dvě kola neuspěl a ustoupil z čela turnaje. První místo tedy obsadil velmistr Vojtěch Plát z ŠK Joly Lysá nad Labem  8 bodů, následovaný velmistrem Štěpánem Žilkou z oddílu 1.Novoborský Sk 7,5 bodu a mezinárodním mistrem Pavlem Zpěvákem z ŠO Kunovice 6,5 bodu.
O titul okresního přeborníka, který byl součástí turnaje, bojovala převážně trojice Petr Trávníček, Petr Symerský a Jan Hudeček. Vítězství si nakonec odnesl domácí Jan Hudeček. Kromě okresního přeborníka byli oceněni nejlepší hráči do Ela 1600 (Nováková Anna),1800 (Slabý Jozef) a 2000 (Chmelař Zdeněk). Vyhlášena byla taky nejúspěšnější žena Zdenka Vránová, nejstarší účastník turnaje (Čuridlo Ján) a nejmladší účastník turnaje (Robert Křivák).
To vše bylo možné díky bohatému cenovému fondu našich sponzorů, kterým ŠK Veselí nad Moravou touto cestou děkuje.