Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

10. ročník Memoriálu Fr. Křížka a M. Grabce pohledem Zdeňka Uřičáře.

Vytvořeno 20.09.2011 09:30:40 | Poslední změna 22.09.2011 11:24:33

            V neděli 18. 9. 2011 jsme pořádali tradiční Memoriál Františka Křížka a Milana Grabce. V Lidovém Domu ve Vnorovech se na jubilejní 10. ročník sešlo 75 šachistů, včetně čtyř šachistek. Počáteční obavy o obsazení turnaje rychle vzaly za své a sál se zaplnil tak, že byly využity všechny stoly. V propozicích je sice uvedeno maximální číslo účastníků 120, ale to bychom  se museli pořádně stlačit a pár stolů ještě přidat nebo hrát i v bufetu.

           Turnaj se nám v zahájení zpozdil o tradičních 15 minut zásluhou částečně naší pořadatelské služby, která benevolentně přistupovala k rozestavění šachovnic, a částečně některými hráči turnaje, kteří chtěli uchránit svůj materiál před turnajovou smrští. Pak ale turnaj začal, a časová ztráta byla brzy, díky minimálním prostojům mezi koly, vyrovnána.    

           V samotném průběhu turnaje potvrdil mezinárodní velmistr Vlastimil Babula svoje kvality a od začátku porážel své hlavní konkurenty. Dvě remízy povolil až v situaci, kdy nemohlo být ohroženo jeho vítězství v turnaji. Na čelních deskách nejprve titulovaní šachisté odráželi bojovné hráče z řad okresních a krajských soutěží, aby si to pak v závěru turnaje rozdali mezi sebou o nejlepší ceny. Výkony některých netitulovaných hráčů ( Kičmer P, Volčík L, Sháněl J, Vykydal F, Zpěváková J,)  však zaslouží absolutorium.

          Šachový oddíl z Veselí nad Moravou reprezentovalo šest hráčů a čtyři utajení mladí legionáři. Nejlépe si počínali Richard Klenner,  který atakoval titul okresního přeborníka (5 bodů), Jakub Uřičář ( 5 bodů ), Petr Symerský (5 bodů ), který byl viděn i na třetím stole. Dále  Josef  Navrátil ( 4,5 bodu ), Adam Šimoník ( 4  body ), Jan Skalka ( 3,5 bodu ), František Vašíček, Holubík Petr, Michal Skalka a Lubomír Vičar ( všichni 3 body ). Zde je nutno připomenout, že se stále jedná jedny a ty samé hráče, kteří náš oddíl reprezentují pravidelně.

         O pohodový průběh turnaje se ale hlavně zasloužil Pavel Růčka od počítače. Podal profesionální výkon a výrazně ovlivnil hladký průběh turnaje.  K pohodě přispěla i výborná nabídka místní restaurace, kterou využila většina účastníků. A nakonec musím ještě jednou poděkovat všem hráčům za účast a sponzorům za peněžní a věcné dary, které nám každým rokem vytváří pěkný cenový fond.

Můžeme tedy v klidu potvrdit, že se turnaj vydařil a doufat, že si na 11.ročník najde cestu ještě více šachistů a šachistek.

                                                                                                                   Zdeněk Uřičář   

Výsledky turnaje naleznete zde.

Přidáno několik fotografií z turnaje a celou fotogalerii naleznete zde.

Foto přidal a oglosoval Symerský Petr.
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one