Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

Oddílový přebor 2013 v rapid šachu.

Vytvořeno 29.10.2013 13:06:58 | Poslední změna 29.10.2013 13:34:28

V neděli 27.10.2013 se konal již druhý ročník uzavřeného přeboru v rapid-šachu  našeho oddílu ŠK Veselí nad Moravou. Do turnaje se kvalifikovalo  10 hráčů, sedm nejlepších z minulého ročníku a tři noví hráči z Memoriálu Františka Křížka a Milana Grabce. 

Z původní sedmičky se na poslední chvíli omluvil Petr Bílek, kterého  následně  nahradil náhradník  František Vašíček. Po krátkém zahájení a vylosování startovních čísel mohl turnaj začít. Již od prvních kol vystartoval výborně nestárnoucí  František Křížek. 

Nejenže porazil vítěze minulého ročníku Josefa Navrátila v přímé partii, dokonce dokázal remizovat i s největším favoritem turnaje Petrem Symerským.

Po dalších drobných zaváhání těchto dvou hráčů v turnaji již bylo jasné, že vítězství si František Křížek nenechá vzít. Pomyslné stříbro, díky lepšímu pomocnému hodnocení, bral Josef Navrátil před Petrem Symerským. 

Na čtvrtém místě se umístnil Jan Píštěk a společně se mnou si vybojoval účast v družstvu, které nás bude na jaře reprezentovat na krajském přeboru  pětičlenných družstev v rapid-šachu. Šesté místo obsadil Vladimír Janás, který si společně se sedmým Radkem Hrabalem zajistil účast v nastávajícím ročníku přeboru. 

Osmé místo obsadil Jan Skalka, deváté Lubomír Vičar a desáté František Vašíček. Všichni tři si musí vybojovat účast v příštím přeboru na Memoriálu. Tudy vede cesta i pro ostatní hráče oddílu.

Turnaj proběhl v poklidné domácí pohodě a vítěz si odnesl pamětní pohár. Myslím, že tento turnaj více oživí oddílovou činnost a zaujme natrvalo termín, kdy soutěže družstev mají volno. Novinkou turnaje byl fakt, že výsledky byly  poslány  na ELO-rapid.

                                                                                                                                             Zdeněk Uřičář
 
Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one