Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb

ŠK Veselí nad Moravou

Naši mládežníci na GP zlínského kraje.

Vytvořeno 05.12.2011 13:25:56 | Poslední změna 05.12.2011 15:02:12

Po pátečním sedmém turnaji na žebříček ( viz Naše mládež ) si čtveřice našich mladých hráčů vyzkoušela otevřený krajský přebor v rapid šachu v sousedním kraji. Zdejší kategorie hrají samostatné turnaje do 10, 12, 14 let a zdá se mě, že je to mnohem lépe zařízené než v jihomoravském kraji, kde se turnaje hrají společné. Stává se tak, že desetiletý hráč v posledním kole klidně narazí na čtrnáctiletého a případná prohra potom  znamená pád o mnoho míst dolů. Ve Starém Městě na sebe tedy narazily přibližně stejné vyspělé děti a pro šachový oddíl z Veselí nad Moravou se naskytlo porovnání jak vlastně na tom jsme v porovnání se silným zlínským krajem.

V dvanáctileté kategorii se představila Daniela Skalková, která vynikajícím výkonem potvrdila svou formu z pátečního turnaje na orelce, a získala ve velmi silné konkurenci 4,5 bodu. Celkově obsadila krásné desáté místo mezi 35 hráči, nejlépe z dívek !!! Daniela získala na turnaji 4.VT. V neděli 4.12. přijelo na orelku k mistráku Staré Město C, a předseda tohoto oddílu Roman Omelka řekl: Máte tady velmi šikovnou děvčicu !

Mezi desetiletými si dobře počínal Tomáš Skalka. Tomáš uhrál 4 body a umístnil se na 17.místě z 37 hráčů,  potvrdil tak dobrou formu z turnaje v Dolním Němčí.

V nejstarší kategorii do 14 let se na svém prvním turnaji mimo Veselí představil Roman Bednář a uhrál 2,5 bodu, což je na premiéru velmi dobré v silné konkurenci turnaje.

Boršický legionář Michal Skalka si uhrál 4 body a stačilo to na sedmé místo. Možná to mohlo být o trochu lepší.

Celkově si myslím, že naši mladí šachisti udělali za poslední dobu pořádný pokrok. Výsledky posledních turnajů to potvrzují a směle se můžeme připravovat na první  jihomoravský rapid v Břeclavi, který se hraje 17.12. Pokusíme se vypravit na tento turnaj v plné síle.

Zdeněk Uřičář

Kratičký článek a popsání celé situace nám poslal Jan Skalka.

První turnaj GP Zlínského kraje

Mládež našeho oddílu se dnes 3.12.2011 zúčastnila 1. turnaje GP Zlínského kraje. Na turnaji nás reprezentoval Tomáš Skalka, který předvedl bojovný výkon, uhrál 4 body a umístil se na velmi pěkném 17. místě v kategorii H+D-10. V kategorii H+D-12 nás reprezentovala jeho sestra Daniela Skalková, která uhrála 4,5 bodu a umístila se na vynikajícím 10.místě celkově a mezi dívkami zvítězila, na turnaji si dokázala uhrát dokonce 3.VT . V kategorii H+D-14 nás reprezentoval Roman Bednář, uhrál 2,5 bodu a předvedl také velmi bojovný výkon, neboť hrál mezi mnohem zkušenějšími hráči. V této kategorii jako hráč oddílu SK Boršice hrál opět i Michal Skalka, který zde bojuje o možnost postoupit na MČR v rapid šachu, přestože sehrál velmi dobrý turnaj, uhrál 4 body, když měl také nejlepší pomocné hodnocení ze všech hráčů turnaje, obsadil celkově až 7. místo, zda to bude na postup stačit ukáží až další turnaje.