Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb

ŠK Veselí nad Moravou

Mladí šachisté bojovali o Velkou cenu ve Veselí nad Moravou.

Vytvořeno 14.10.2012 16:38:06 | Poslední změna 15.10.2012 18:13:21
         První díl seriálu Velkých Cen regionu Uherské Hradiště zavítal v sobotu 13.10.2012 do Veselí nad Moravou. Místní šachový oddíl, za finanční podpory z grantu města Veselí nad Moravou, uspořádal tento sedmikolový turnaj v jídelně Církevní základní školy. Všechny hráče, rodiče i trenéry na úvod srdečně přivítal starosta města Veselí nad Moravou pan ing.Miloš Kozumplík, který hráčům popřál hodně vyhraných partií.

Startovní pole, rozdělené na starší ( 1997-2001 ) a mladší ( 2002 a mladší ), čítalo 71 hráčů z 11 oddílů. V kategorii starší žáci hrálo 40 hráčů a mezi hochy si nejlépe vedl Pavel Tománek z SK Boršice, který získal 6 bodů. Druhé místo obsadil Michal Mašíček z ŠO Kunovice a třetí František Mrkůs ze ŠK Staré Město. Oba získali 5,5 bodu. Z dívek si nejlépe vedla Erika Náplavová z KK-KK Osvětimany ziskem 4,5 bodu.Druhé místo vybojovala Barbora Slováková z ŠK Ostrožská Nová Ves a třetí místo obsadila domácí Daniela Skalková z domácího TJ ŠK Veselí nad Moravou.

V mladší kategorii chlapců kraloval Alexandr Skalský, který bez ztráty bodu zvítězil. Stříbrnou medaili získal Lukáš Macháček ziskem 5 bodů a bronz Viktorie Všetulová 5 bodů. Všichni z ŠK Staré Město. Mladším dívkám vévodila, již zmíněná, Viktorie Všetulová před Emílií Tomšicovou  4,5 bodu z DDM Strážnice a Mariánnou Mrkusovou z ŠK Staré Město 2 body.

TJ ŠK Veselí nad Moravou zastupovali ve starší kategorii Václav Ochotný 5 bodů - 8.místo, Michal Skalka 4,5 bodu - 9.místo, Dominik Bača 3 body - 27.místo a David Ivánek 1 bod - 39 místo. V mladší kategorii získali Tomáš Skalka 5 bodů - 5.místo a Tomáš Pavlica 5 bodů - 7.místo. Oba hráči měli stejně bodů jako druhý a třetí ale z bedny je odsunulo až pomocné hodnocení. 15.místo s 4 body obsadil Jakub Dvořák. Všichni domácí hráči potvrdili, že se silnou konkurencí regionu Uherské Hradiště dokáží úspěšně bojovat a i vítězit.

Poděkování patří radnici a jejímu finančnímu pokrytí z grantu města Veselí nad Moravou, panu Růčkovi za bezproblémové vedení turnaje, Církevní základní škole za poskytnutí hrací místnosti, obětavosti rodičů našich hráčů za uspořádání výborného turnaje a hlavně hráčům za vzornou reprezentaci oddílu.

Pěkný článek naleznete na stránkách ŠO Kunovice.

Další článek naleznete na webu TJ Vlčnov.