Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb

ŠK Veselí nad Moravou

Memoriál – podrobněji.

Vytvořeno 17.09.2013 17:52:55 | Poslední změna 17.09.2013 18:45:55

V polovině září se tradičně hraje Memoriál Františka Křížka a Milana Grabce v příjemném prostředí Lidového Domu ve Vnorovech. Letos se na turnaj dostavili zástupci 29 oddílů, převážně z Moravy. Tradičními účastníky jsou hráči slovenských oddílů ze Skalice a Holíče, ke kterým se přidali tentokrát i hráči vzdálených Piešťan.

Tradičním účastníkem turnaje je IM Vojtěch Plát, který se v minulosti nedokázal prosadit na první místo. V dvanáctém ročníku nastoupil jako hráč číslo jedna, po celý turnaj neopustil první šachovnici, a s přehledem zvítězil.

Mírně ohrožen se mohl snad cítit v posledním kole s Petrem Kičmerem, vítězem minulého ročníku, dramatickou koncovku však zvládnul, a o pomocné hodnocení předstihl  velmistra Vladimíra Sergeeva.

Pojďme však popořádku. První kolo přineslo očekávané výsledky, jen Josef Ludvíček dokázal na osmé desce porazit favorita Františka Vránu a postaral se tak o největší překvapení prvního kola. Druhým překvapením byla prohra našeho Petra Symerského s Karlem Štencelem. Úspěchem byly i některé remízy hráčů níže nasazených. V druhém kole se již výrazné překvapení nekonalo, i tak však některé remízy překvapily. Ve třetím kole na sebe začali narážet nasazení hráči v přímých bojích o čelná místa. Úspěchem pro veselana, hájícího barvy prvoligového Starého Města, Jakuba Uřičáře  byla jistě remíza s velmistrem Sergeevem. Jakub jen prohlásil:"Mít trochu více času tak ho porazím".

Ve čtvrtém a pátém kole již do sebe favorité řezali vší silou. Překvapením byla výhra Arnošta Zemana s Františkem Vránou a výhra našeho Michala Skalku s Petrem Krolopem. V šestém kole naopak nepřekvapila rychlá remíza starých kamarádů z dorosteneckých družstev Starého Města Vojty Pláta a Jakuba Uřičáře, překvapením však byla výhra Luďka Volčíka s IM Jozefem Michenkou.  Po šestém kole vedl Vojtěch Plát 5,5 bodu, následován trojicí Pavel Zpěvák, Peter Ábel a Jakub Uřičář s 5 body. V další skupině se však urývala spousta hráčů schopných dobýt čelná místa. Po sedmém kole se mírně od pelotonu odpoutal Vojta Plát, kterého v následujícím kole porazil Vladimír Sergeev a čelo se znovu srazilo dohromady. Překvapením 8.kola byla výhra našeho Petra Symerského s Jakubem Roubalíkem. Petr se tak přiblížil na dosah medailových míst. V poslední kole by však musel zvítězit s jediným velmistrem Sergeevem, což se však nestalo. Smolné poslední kolo odsunulo i Jakuba Uřičáře z medailových míst po nešťastném boji s oddílovým kolegou Jaroslavem Shánělem.

Naši hráči se umístnili takto: Petr Symerský, celkově 13. a 6 bodů,  neustále atakoval první  šachovnice, vysoký standard odvedl Josef Navráti l  svým 19.místem a 5,5 body, výborně hrál Jan Skalka 31. místo a 4,5 bodu.  Mírně pod 50%  se dostali Lubomír Vičar 44.místo, František Křížek 46.místo a Radek Hrabal 49.místo. Všichni  4 body. 3,5 bodu uhrál nebezpečný Michal Skalka-58.místo stejně jako Václav Kusák 60.místo, 3 body František Vašíček 63.místo. Poslední čtyři místa v turnaji obsadili naši mladí hráči Václav Ochotný, Emílie Tomšicová, Jakub Dvořák a Tomáš Pavlica, kteří na tak silném turnaji hráli prvně.

Zaslouží  si velké uznání za odvahu, a jak jsem sledoval, mnohdy potrápili i zkušené hráče. Zarážející je však neúčast našich mladých hráčů z A-družstva.

Nejstarším hráčem turnaje byl náš Václav Kusák, nejmladším naše Emílie Tomšicová, přeborníkem okresu Hodonín  byl vyhlášen Andreas Tauber ( Romanu Pešákovi by to slušelo více),nejlepším starším žákem byl vyhlášen Martin Hůsek ze Starého Města a nejmladším žákem Michal Bačík z Jiskry Strážnice.

Velké poděkování patří  hlavním sponzorům našeho turnaje,  grantu města Veselí nad Moravou, Petru Pavlicovi , Antonínu Pavlátkovi a Stanislavovi Hruškovi. No podívejte se na cenový fond.

Děkujeme samozřejmě  všem sponzorům, bez jejich pomoci  by bylo nemožné turnaj uspořádat.