Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb

ŠK Veselí nad Moravou

Memoriál Karla Bartoše vyhrál po jedenácti letech IM Pavel Zpěvák.

Vytvořeno 25.05.2014 18:08:12 | Poslední změna 25.05.2014 20:03:41
    V slunnou sobotu 24.května, protkanou sem tam nějakým mráčkem, se odehrál v Dolním Němčí  již dvacátý ročník Memoriálu Karla Bartoše.
     Nepodařilo se sice překonat stovku účastníků, ale stejně byl turnaj silně obsazen a jeho magickým číslem bylo číslo šedesátčtyři. Ptáte se proč? Účastníků turnaje bylo šedesátčtyři, jako je  šedesátčtyři políček na šachovnici a málo kdo ví, že ředitel turnaje pan Antonín Světinský je šedesátýčtvrtý ročník a tím pádem za několik dnů oslaví kulaté výročí, a tentokráte je magickým číslem padesátka.
Takže tímto prostřednictvím bych mu chtěl poblahopřát všechno nejlepší a honě pěkných úspěchů nejen v životě, ale taky za šachovnicí. Tak to byla taková maličká vsuvka a pojďme zpátky k turnaji.
       Jak už jsem říkal turnaje se zúčastnilo „64“ hráčů, z toho dva mezinárodní mistři a dva fide mistři. Právem už můžeme říct, že turnaj je mezinárodní, protože zde startují pravidelně hráči jak z České republiky, tak ze Slovenska.
    A taky musím říct, že již po dvacet let jezdí na turnaj kamarád Burda Roman z Neratovic, který vyhrál první ročník turnaje.  Letos si dokonce sebou přivezl posily ze svého klubu, které atakovaly přední příčky. Stačilo trochu štěstí a pohár by po dvaceti letech putoval do Neratovic.
   Štěstí se však přiklonilo k IM Zpěvákovi, který v průběhu turnaje svým soupeřů pustil jen tři remíze, ale vůbec to neměl jednoduché, protože měl pořád v zádech IM Lanče, FM Mudráka, FM Vránu a skvěle hrajícího Jandourka Lukáše a Sremaňáka Slavomíra.
    O všem se rozhodovalo v posledním kole, kdy Pavel Zpěvák musel porazit Františka Křížka a čekat jak dopadne boj na druhé šachovnici mezi Lukášem Jandourkem a Josefem Purnochem (oba Neratovice). Tady dopadla partie smírem a tak IM Pavel Zpěvák zvítězil jako jediný se 7,5 body. Druhý skončil Jandourek Lukáš se 7 body a třetí Sremaňák Slavomír taky 7 bodů, ale s o bod horším skóre.  Bramborovou medaili získal FM Mudrák Josef taky 7 bodů.
      Musím ještě vyzdvihnout pěkný výkon našeho Františka Křížka (ŠK Veselí n/Mor.), který s elem 1943 se probojoval  až na sedmé místo( 6bodů)  a přeskočil tak hodně hráčů s elem na d 2100 bodů. Já jsem byl nasazený dvanáctý a dvanáctý jsem skončil se ziskem 5,5 bodu.
      Nejlepším hráčem z domácího klubu se stal Antonín Podešva, který získal 5,5 bodu a umístil se na devatenáctém místě.
    Poděkování patří pořadatelům a taky rozhodčímu turnaje Františkovi Vránovi, který stíhá bez problémů turnaj si zahrát a ještě ho celý odřídit. Další poděkování patří určitě sponzorům za pěkné ceny, protože bez sponzorů se takový turnaj dá jen těžko uspořádat.

V závěru mi nezbývá nic jiného, než vás pozvat na další ročník tohoto pěkného turnaje.