Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb

ŠK Veselí nad Moravou

Memoriál Františka Křížka a Milana Grabce se vydařil.

Vytvořeno 16.09.2014 16:04:17 | Poslední změna 16.09.2014 18:22:31
Memoriál Františka Křížka a Milana Grabce pokračoval v neděli 14.9.2014 již  svým 13.ročníkem. Na Lidový dům do Vnorov se sjela celá řada silných hráčů z blízkého i dalekého okolí. Na úvod hráče přivítal místostarosta Veselí nad Moravou  Ing. Mgr. Petr Kolařík, který hráčům poděkoval za účast a popřál jim hodně úspěchů.
Punc mezinárodního turnaje stanovili hráči Slovenska a jeden hráč Ukrajiny, který minulý týden zvítězil na podobném turnaji v nedalekých  Osvětimanech.  Na vítězství pomýšlela celá řada účastníků, od velmistra Vlastimila Babuly, přes mezinárodní mistry a FIDE mistry, až po řadu kvalitních hráčů. Štěstí se nakonec usmálo na mezinárodního mistra Jana Sosnu, který tak zvítězil  na tomto turnaji již počtvrté. Druhé místo obsadil mezinárodní velmistr Vlastimil Babula a třetí místo vybojoval mezinárodní mistr Jaroslav Bureš.
Napínavé boje se však odehrávaly v celém sále. Zasloužila se o to hojná účast 77 hráčů. Pestré startovní pole ukrývalo například mladé hráčky Janu Maříkovou  ( Veselí nad Lužnicí ) a Martinu Fuskovou ( Beskydská šachová škola ), které se zde připravovaly na Mistrovství světa mládeže  v JAR. Společně s Janou Zpěvákovou  ( Staré Město ), Zdenkou Blumelovou  ( Kroměříž ) a Kateřinou Zpěvákovou ( Uherský Brod ) uštědřily pánům nejednu porážku. Zdenka Blümelová nakonec obsadila mezi ženami nejvyšší příčku a byla za to oceněna speciální cenou pro nejlepší ženu. Paní Blümelová nedokázala jen vítězit v turnaji, ale i v přestávkách vyšívat.
Cenu pro nejstaršího účastníka si odnesl domácí Václav Kusák ve svých 87 letech. Nejmladší hráči byli tentokrát dva, dvojčata Marek a Ondra Šismovi z Brna. Společně s těmito hráči byl oceněn okresním šachovým svazem přeborník (bývalého) okresu Hodonín Stanislav Stánec reprezentující ŠK Prušánky.
Turnaje se zúčastnila i výprava z partnerského města Veselí nad Lužnicí. Již zmiňovanou Janu Maříkovou doplnil Miloslav Mařík, Milan Pouch a předseda jihočeského šachového svazu i ŠK Veselí nad Lužnicí Ladislav Sýkora. Věřím, že si zahráli pěkný turnaj a šťastně překonali dlouhou cestu domů.
Velké poděkování zaslouží všichni sponzoři turnaje, hlavní dík zaslouží město Veselí nad Moravou a jeho grant.  Sponzoři:  http://sach.717.cz/menu/memorial-fk-a-mg/sponzori , bez kterých by nebylo možné turnaj uspořádat.               DĚKUJEME !!!

Pěkný článek bohatý na mnoho fotografií z turnaje naleznete na blogu Petra Krolopa.

O turnaji taky píše spřízněný klub ŠK Veselí nad Lužnicí.