Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb

ŠK Veselí nad Moravou

Krajský přebor družstev mladších žáků 2012.

Vytvořeno 23.04.2012 11:34:30 | Poslední změna 23.04.2012 11:43:20

V sobotu 21.4.2012 proběhl na OÚ v Rajhradicích krajský přebor družstev mladších žáků našeho kraje. Turnaje se zúčastnilo 10 družstev, i když dvě hrála vlastně mimo pořadí. Po dlouhé odmlce se turnaje zúčastnilo i družstvo našeho oddílu. Celkově naše šachové naděje obsadili v turnaji 6. místo. Na první šachovnici hrál Vašek Ochotný, který po dobrém výkonu, kdy měl ty nejtěžší soupeře, uhrál 4/9, na druhé šachovnici hrála posila z SK Boršice Patrik Pondělek a také on hrál velmi dobře, uhrál 3,5/,třetí šachovnici hájila Daniela Skalková a uhrála 3/9, čtvrtý v pořadí bojoval Tomáš Pavlica a předvedl výborný výkon 5/9, stejný počet bodů 5/9 a také vynikající výkon předvedl Tomáš Skalka na páté šachovnici, poslední šachovnici obsadil Jakub Dvořák a také hrál velmi dobře a dosáhl 4/9. Všichni se snažili a příkladně bojovali. V prvním kole po boji jsme podlehli v poměru 2-4 družstvu Kuřim A, ve druhém kole jsme poměrem 4-2 porazili v okresním derby Ratíškovice, ve třetím kole nás poměrem 5-1 porazilo družstvo Durasu Brno, ve čtvrtém    jsme poměrem 6-0 porazili družstvo LOKO Brno B, v pátém kole jsme remizovali 3-3 s družstvem Kuřim C, v kole šestém jsme prohráli 3,5-2,5 s Vyškovem, v sedmém kole jsme porazili družstvo Kuřim B poměrem 4-2. Poslední dvě kola však přinesly porážky od LOKO Brno A v poměru 6-0 a od Zastávky v poměru 4-2. Naši mladí hráči a hráčka zde nabírali zkušenosti a s výjimkou Vaška Ochotného mohou tuto soutěž hrát i příštím roce, kdy již snad budou moci myslet i na medaile.

Závěrem bych chtěl poděkovat zejména panu Stanislavu Volčíkovi st., který nám na poslední chvíli zajistil šestého hráče do družstva. Hosta jsme museli domlouvat až v pátek večer, když jsme až na tréninku zjistili, že nejede Anička Nováková a na poslední chvíli oslovený Martin Botek vzkázal, že se mu nechce jet. Rovněž dík patří i rodičům našich žáků, kteří jim umožnili účast na této soutěži.