Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb

ŠK Veselí nad Moravou

Kalendářní rok zakončený tradičním blicákem a turnajem mládeže.

Vytvořeno 05.01.2016 14:34:22 | Poslední změna 05.01.2016 14:51:25
V úterý 29.12.jsme udělali poslední tahy na šachovnici roku 2015. Na orelce se odehrály hned dva turnaje. Dopolední blicák si zahrálo 20 hráčů, a odpolední  turnaj mládeže 12 mladých  hráčů.
Bleskový turnaj měl oficiální začátek v devět hodin, a ještě chvíli to vypadalo na skromnou účast. Pak se jako mávnutím kouzelným proutkem místnost zaplnila. Největším překvapením však byl tajemný mladík ve žlutém triku. Nikdo v místnosti nevěděl, o koho jde. Po představení se však ukázalo, že se jedná o Václava Ondračku, který u nás začínal, a s šachovým vývojem pak pokračoval  v Lokomotivě Brno.
Václav však turnaj nedohrál, protože musel předčasně odejít, a tak jeho bodový zisk je zkreslený. Jinak ostatní bleskové partie se vedly v džentlmenském stylu, a rozhodčí Luboš Vičar nemusel ani jednou zasahovat. K pohodovému turnaji přispěl i bufet, sestavený účastníky turnaje. Malou závadou v organizaci byl fakt, že jsme začali v devatenácti, po třech kolech jsme již pokračovali ve dvaceti až téměř do konce. Nabouralo to náš tradiční systém, točení se okolo stolu, protože jsem zapomněl na pevného hráče při sudém počtu. Přesto jsme turnaj jako zázrakem dohráli. O vítězovi nebylo brzy pochyb. Jeden bod za druhým sbíral Petr Symerský a ostatní startovní pole si držel dále od těla. Petr zvítězil o 1,5 bodu před Jakubem. Třetí místo obsadil Luboš Vičar, a postaral se tak o největší překvapení turnaje. Jako jediný taky v posledním kole porazil vítěze turnaje.
  20. Horňák Ondřej                           0
Potěšitelná byla účast většiny hráčů A-družstva. Spoluhráči si tak mezi sebou nejenom zahráli, ale jistě taky diskutovali o nastávajících bojích v KP jedničce i dvojce. Takovéto stmelení družstva, při pohodových partiích, je jistě potřebné. Křížová tabulka turnaje je v příloze.
Po asi dvouhodinové pauze, kterou vyplnili dalším blicáním někteří nezničitelní blicaři, se pomalu začala scházet naše mládež. I přes probíhající svátky se sešlo 12 hráčů, a ti si to rozdali o drobné věcné ceny ve dvou kategoriích. Hrálo se tradičně na 5 kol s tempem 2 x 10 minut.