Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb

ŠK Veselí nad Moravou

Jan Skalka králem Brankovic.

Vytvořeno 20.11.2011 19:46:15 | Poslední změna 20.11.2011 20:28:39

V sobotu 19.11. se hrál tradiční turnaj mládeže ,,O brankovického krále", který je současně zařazen do krajského přeboru jednotlivců v rapid šachu do 14.let. Honza má tyto štvavé honby za body do seriálu již za sebou, a tak se mohl v klidu soustředit na samotný turnaj, který se hraje do věku 15 let.

Jako nasazená dvojka předběhnul super favorita Adama Dvořáka z Lokomotivy Brno, získal 6 bodů, a domů si odvezl cennou trofej. Turnaje se zúčastnilo 41 žáků. Na třináctém místě se umístnil Honzův bratr Michal, který získal 4 body.

V turnaji mladších žáků si výborně počínal teprve sedmiletý Tomáš Skalka ( bratranec Honzův a Michalův ) a získal úctyhodné čtyři body a obsadil 30 místo z 64 dětí.

Zdeněk Uřičář

A tady už máme pohled na šachové dění v Brankovicích od Jendy Skalky staršího.

Včerejší sobota byla v Brankovicích věnována šachovému zápolení mládeže. Konal se tu již po patnácté turnaj v rapid šachu nazvaný „O Brankovického krále". Turnaj je zařazen do seriálu KP jednotlivců jihomoravského kraje a je kvalifikací na MČR v rapid šachu mládeže. Na tento turnaj jsem z našeho oddílu vezl jen tři hráče, své syny Honzu a Michala, společnost jim dělal jejich teprve sedmiletý bratranec Tomáš Skalka.

Tomáš hrál v turnaji „B" a byl hodnocen v kategorii H10, na tomto pro něj velmi těžkém a zdlouhavém turnaji se výborně vyrovnal jednak s věkovou převahou soupeřů i s vlastní únavou a dosáhl vynikajícího výsledku, uhrál 4 body a celkově obsadil 30. místo a ve své kategorii 9. místo, do seriálu KP se mu započítá místo 7. vzhledem k účasti hráčů ze zlínského kraje. K tomuto výsledku mu gratuluji.

V turnaji „A" opět jako hráči klubu SK Boršice nastoupili naši odchovanci Honza s Michalem. Po vynikajícím začátku 2,5/3 se Michal opět začal závodit se soupeři v rychlosti a v tempu připomínajícímu bleskovky pokazil další tři partie. U partií pak seděl dlouhé minuty a přemýšlel ve chvílích, kdy se již nic vymyslet nedalo, zbytečně ztrácel body a nakonec se ziskem 4 bodů obsadil 13. místo. Honza byl v turnaji druhý nasazený hráč. První  nasazený Adam Dvořák má národní ELO o 215 bodů vyšší než Honza, ale za ním byly již jen vyrovnaní soupeři. Honza navíc v letošní sezoně zatím ukazuje, že jeho ELO je podhodnocené. Už svými výsledky na MMS v Koutech nad Desnou dokázal, že s ním musí počítat i papírově silnější soupeři. Předpokládal jsem asi stejně jako všichni ostatní, že Adam turnaj s přehledem vyhraje, a že Honza se bude prát o druhé místo. Nicméně hned ve druhém kole shodně prohráli Adam i Honza a pak celý turnaj dotahovali zbytek startovního pole. Jejich soupeři však začali příliš brzy taktizovat a vzhledem k tomu, že Adam i Honza po zbytek turnaje již všechny partie vyhráli, tak nakonec stejně obsadili první dvě místa. V konečném zúčtování získal Honza o 1 bod lepší pomocné hodnocení a stal se tak vítězem tohoto napínavého šachového klání. Foto a článek jsou již k dispozici také na stránkách Jihomoravského šachového svazu.