Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb

ŠK Veselí nad Moravou

2.liga "E“ 6.kolo. Zápas Veselí A - Šumperk skončil po neskutečně napínavém boji smírem, tedy 4-4.

Vytvořeno 22.01.2012 18:23:59 | Poslední změna 30.01.2012 10:16:56

Veselí A - TJ Sokol Šumperk 4 - 4

V neděli 22.1.2012 sehrálo Á-družstvo TJ ŠK Veselí nad Moravou další duel v druhé lize. Po celkem nadějném začátku, kdy se zdálo, že zápas vyhrajeme, nastaly v některých partiích nečekané problémy. Zápas se pak vyvíjel lépe pro Šumperk a za remízu jsme nakonec celkem rádi. Za zmínku stojí výborně vedená partie Petrem Bílkem.

4

Je večer, neděle 22.1.2012. Tým Veselí A odehrál zase jeden z těžkých zapasů s týmem borců z Šumperku. Jsme oslabeni o Petra Vičara, který zítra dělá státnice.  Moje sobotní představa, že vyhrajeme, se po několika hodinách rozplynula a byl jsem nakonec rád, že zápas skončil 4-4. Když jsem se ráno bavil s klukama z Šumperku jak se k nám do Veselí cestovalo, tak prý v pohodě, jenom u nich napadlo 20 cm sněhu. Hlavní cesty byly protáhnuté, silničáři nezaspali a jelo se jim dobře. Zlomyslný rarášek mně říkal při poslední partii, kterou hrál Richard Klener proti panu Doleželovi, že mohlo napadnout sněhu aspoň o třicet čísel výše, protože za stavu 3,5-3,5 hrál náš hráč vyloženě o zázračnou remízu.

Vraťme se ale o pár hodin zpět. První remízuje Jožka Navrátil na šesté šachovnici proti panu Opravilovi. Nepochopím, jak partii mohl Jožka remízovat, ale stalo se. Soupeř zavřel nad naším ranařem oči a po oběti figury se spokojil s věčným šachem. Během chvilky remizuji já v rovné pozici na druhém prkně a v zápětí Jožka Galuška na třetím prkně. Pořád ho zlobí záda a řeknu vám, že to se opravdu těžko hraje, když vás zlobí zdraví, nicméně stav je 1,5-1,5. Ostatní šachovnice si vedou dobře, jen Dušan Sochna stojí na čtvrté hůř. Dva zdvojení pěšci na „e" a „a" sloupci zřejmě povedou k poziční prohře.

Odhaduji zápas na 5,5-2,5 pro nás. Po půlhodině využívá svoji aktivní pozic kombinační hrou Petr Bílek na sedmé šachovnici a přehrává svého soupeře na královském křídle. Buď ztráta materiálu, nebo mat. Vedeme 2,5-1,5. Pořád se zápas vyvíjí dobře.

Čas běží dál a naši hráči se dostávají do časovky. Sedm minut, pět minut, dvě minuty a skoro všichni mají dělat patnáct tahů. Běhám od šachovnice k šachovnici. Říkám si Kuba na prvním  pěšec navíc, Richard na pátém lepší pozic, aktivní věže, Roman na osmé dvojice střelců + dvě věže, taky lepší pozic. Jediný zůstává Dušan na čtvrté, který se snaží urputně bránit svoji nedobrou situaci. Pořád to vidím dobře, ale čas hraje svou neodmyslitelnou hru. Nastává zlom, Kuba na prvním ztrácí figuru a prohrává, Richard na čtvrté dává věž za jezdce a neví proč (já vím, protože má zase svoji časovku).

Roman na osmé se mně ptá, zda může nabídnout remis. Striktně mu odpovídám, že ne. Pozic má sice o něco lepší, ale ne vyhranou. Řekl jsem Romanovi, že musí kouzlit, to znamená vyhrát. Vypadá to špatně. Prohrává Dušan na čtvrté a stav je 3,5-2,5 pro hosty. Po dalších těžkých minutách přehrává svého soupeře Roman na osmé a stav je 3,5-3,5. Děkuji Romanovi za vykouzlenou výhru. Poslední partii hraje Richard. Jeho pozice jsou nahoru, dolu. Bojuje s jezdcem a dvěma pěšci proti věži a dvěma pěšci. Při přesné hře černého si myslím, že musí vyhrát, ale ten okamžik nenastal a Richard pozic remizuje. Hurá, je po třetí hodině odpolední a stav je 4-4.

Nakonec jsme byli rádi všichni. Soupeři, že neprohráli 5,5-2,5, jak to vypadalo a náš tým, že neprohrál 3,5-4,5 jak se to v závěru rýsovalo.

Popřáli jsme klukům, nebo pánům z Šumperku šťastnou cestu, málo sněhu a někdy zase u zápasu  „ pevné nervy jako dnes".